Zarządzanie czasem recenzja
Książki,  Organizacja czasu

Zarządzanie czasem – “Zdążyć z czasem na czas”

Zarządzanie czasem, planowanie, to temat wydaje mi się ostatnio bardzo modny. Żyjemy w biegu, ciągłym pędzie, ciężko wygospodarować chwilę na coś innego niż praca i dom. Jak jednak nie być niewolnikiem czasu i nowych technologii? O tym przeczytacie w najnowszej pozycji od Wydawnictwa Studio EmkaZdążyć z czasem na czas. Jak zarządzać własnym życiem w erze cyfrowej.

Zarządzanie czasem recenzja

Zarządzanie czasem

Bez planowania, ciężko byłoby mi ogarnąć pracę etatową, dom, dzieci i blogowanie. A czym byłoby życie bez pasji? Pewnie pomyślicie sobie, to kolejna książka o tym, jak zarządzać czasem. I tak i nie. Powód jest prosty, oczywiście część informacji się pokrywa z tymi, o których przeczytacie w popularnych poradnikach. Znajdziecie też autorskie idee, no i przede wszystkim informacje, jak poradzić sobie z pokusą ciągłego sprawdzania maila. Wiecie ile czasu na tym tracicie? Uczciwie się przyznam, że sama z tym walczę.

Jan Yager pisze, iż:

Zarządzanie czasem stanowiło odpowiedź na rewolucję przemysłową. Zarządzanie sobą i szkolenia doskonalące tę umiejętność są reakcją na rewolucję technologiczną, która miała swój początek w latach osiemdziesiątych XX wieku i która coraz intensywniej wpływa na nasze życie.

Wyobrażacie sobie teraz życie bez telefonów komórkowych, czy Internetu? No właśnie mi osobiście ciężko. Książka jest niewielkich rozmiarów, ze względu na szacunek do niewielkiej ilości czasu czytelnika.

Czas

Moja opinia

Książkę szybko się czyta, ze względu na prosty język, którym pisze autorka. Nie jest to zarzut, wręcz przeciwnie. Niejednokrotnie książki tego typu są tak zawiłe w swej terminologii, że czytelnik nie rozumie pojęć. Tutaj jest wszystko jasno, klarownie opisane. Pozycja świetnie się sprawdzi dla osób, które dopiero raczkują w temacie zarządzania czasem. A te osoby, które wiedzą już nieco więcej, mogą skorzystać z ćwiczeń do niej dołączonych. Nie jestem zwolenniczką pisania po książkach, ale w tym wypadku warto, a nawet trzeba!

Ja będę próbowała walczyć z tym ciągłym sprawdzaniem poczty, czy przeglądaniem Facebooka:) A jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego warto planować, jakie są z tego korzyści, to zapisz się do newslettera i zgarnij mój darmowy e-book. Dodatkowo, co miesiąc wysyłam kalendarz do druku, więc łatwiej będzie Ci zacząć planować.

A Wy czytacie takiego typu książki? Jeśli tak, to jakie? Używacie kalendarza papierowego, elektronicznego, a może wcale?

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Studio Emka.

Newsletter

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *