5 ćwiczeń rozwijających motorykę małą

5 kwietnia, 2023

5 ćwiczeń rozwijających motorykę małą

 5 ćwiczeń rozwijających motorykę małą to wpis z inspiracjami, a także darmowymi kartami. Skorzystasz z nich zarówno w domu jak i w pracy w przedszkolu. To zaledwie kilka propozycji na zabawy wspierające motorykę małą. 

Więcej propozycji znajdziecie na moim Instagramie.

Motoryka mała rozwija m.in umiejętności samoobsługowe, umiejętności pisania i rysowania, kształtują koordynację wzrokowo – ruchową. Więcej doczytasz w podlinkowanym poście.

5 ćwiczeń rozwijających motorykę małą - propozycje

Myślę, że wszystkie propozycje są Ci doskonale znane. Przy okazji ćwiczenia motoryki małej, dziecko pozna od razu litery od A do E. Ćwiczenia te oprócz rozwijania motoryki małej, kształtują kreatywność i skupienie uwagi:

  1. Wyklejanie luk ciastoliną lub plasteliną. 
  2. Malowanie luk (kół) patyczkiem zamoczonym w farbie.
  3. Malowanie kół palcami zamoczonymi w farbie.
  4. Malowanie pomponem zamoczonym w farbie.
  5. Na koniec najprostsze i najbardziej oczywiste, czyli kolorowanie.

Zadanie polega na tym, aby dziecko wypełniło koła we wskazany sposób tak, aby nie wyjść poza jego obrys. Im starsze dziecko, tym bardziej staranna będzie praca. U mnie w pracy najchętniej korzystam w wyklejania kół plasteliną lub ciasteliną, zwłaszcza przy wprowadzaniu i utrwalaniu danej litery.

Podsumowanie

Obiecane materiały pobierzesz tutaj. Koniecznie pochwal się efektami pracy, oznacz mnie w social mediach, lub po prostu wyślij na maila kontakt@froniowo.pl

A jeśli jesteś nauczycielem w trakcie awansu zawodowego, to koniecznie kliknij w zdjęcie poniżej i sprawdź ofertę warsztatów z tworzenia kart pracy i prezentacji.

Zostaw komentarz