Angielski w przedszkolu – ocean

5 czerwca, 2021

Angielski w przedszkolu – ocean to kolejna propozycja tym razem na przedwakacyjne zajęcia. Przygotowałam dla Ciebie masę darmowych materiałów, które oczywiście też możesz wykorzystać w j. polskim. Jak? O tym już za chwilę. Post będzie składał się z:

  • pomocy dydaktycznych i propozycji, jak je wykorzystać
  • propozycji aktywności na zajęciach
  • krótkiej recenzji książki, która idealnie pasuje do tematu, to co gotowy?

Angielski w przedszkolu – ocean i moje propozycje zajęć

Przygotowałam dla Ciebie pomoce dydaktyczne, stworzone w Canvie. Znajdziesz w środ nich, m.in :

  • nieśmiertelne memory – uwielbiane przez wszystkie grupy wiekowe
  • flashcards – które mogą też być wielkim memory, albo też po prostu dopisz polskie nazwy zwierząt, które się na nich znajdują
  • karty do liczenia i zaznaczania klamerkami, też świetnie nadają się na „zwykłe” zajęcia
  • kolorowanki do wyboru, m.in żółwia można np wykleić pociętą bibułą, wypełnić plasteliną. Forma zależy od wieku dzieci
  • wielkie okulary do nurkowania – polecam je wyciąć, zwłaszcza tam gdzie jest szkło. Zalaminuj je i będą przypominały prawdziwe. Mówię wtedy do dzieci „Look, what is this? This is a shark”

Propozycje aktywności

Jak ocean, to nie może zabraknąć genialnego Baby shark a także Down in the deep blue sea i Who took the cookie? (Under the see)

Nie zapomnij o eksperymencie z wodą, najprostszy to miska z wodą, gąbka kuchenna, patyczek do szaszłyka i kolorowy papier. Do gąbki wbij patyczek, ozdób go kolorową kartką, gąbkę daj na wodę. Zadaniem dzieci jest dmuchać, aby łódka „płynęła”. Polecam też płaskie naczynie z piaskiem, w którym umieścisz flashcards i dzieci muszą je wykopać.

Peep inside the sea

Peep inside the sea to propozycja od Wydawnictwa Usborne. Książka idealnie pasuje do tematu zajęć. Dzięki wielu elementom, które można otwierać, odginać, dziecko ma wrażenie, jakby podglądało zwierzęta w oceanie. Nie zabraknie tego, co dzieci lubią najbardziej, czyli rekinów, poszukiwania skarbów. Książkę pokażę bliżej na moim kanale na kanale na Youtubie. Zasubskrybuj go, aby nic Cię nie ominęło, bo już za parę dni pojawi się na kanale nowy odcinek #angielskiwprzedszkolu, gdzie pokazuję jak ja bym poprowadziła zajęcia o oceanie.

A jeśli chcesz mieć dostęp do totalnie fantastycznych książek do nauki języka angielskiego, np takiej jak ta, to napisz do mnie. Mam możliwość sprowadzenia tych książek prosto z Anglii i wysyłkę do Twojego domu. Więcej na kontakt@froniowo.pl

Koniecznie daj znać jak podobają Ci się materiały. Pobierzesz je TUTAJ

Angielski w przedszkolu – ocean Ważne informacje!

Koniecznie bądź ze mną 10 czerwca o godzinie 19:00. Kliknij tutaj, aby otrzymać powiadomienie o darmowym webinarze. Bądź ze mną na żywo, bo otrzymasz 2 mega prezenty.

Zostaw komentarz