Jak tworzyć notatki wizualne?
Książki

Jak tworzyć notatki wizualne? Recenzja książki Jadźka Rysuje

Jak tworzyć notatki wizualne? Nie wiem jak Wy, ale mi się zdecydowanie lepiej zapamiętuje właśnie z takich notatek. Odkąd zaczęłam się interesować rozwojem osobistym, często oglądam webinary z tego działu. Zazwyczaj po nich dostaję właśnie notatki wizualne, jako prezent. Zawsze zastanawiałam się, jak się je tworzy, czy trzeba być bardzo uzdolnionym plastycznie no i od czego zacząć. Z pomocą przychodzi Jadźka Rysuje, która pokazuje w jaki sposób zabrać się za ten temat.

Jak tworzyć notatki wizualne? Kilka słów o książce

Nie jest to typowa książka do przeczytania i odhaczenia. To takie kompendium wiedzy, połączone z praktycznymi ćwiczeniami i przykładami, jak wyglądały przykładowe notatki wizualne autorki. Bardzo spodobał mi się ten cytat:

Skoro nie musisz być pisarzem, żeby mówić, nie musisz być artystą plastykiem, żeby wyrażać swoje myśli za pomocą obrazów.

Notatki wizualne

Nie mogło być inaczej, że strona o mnie nie jest typowa, w formie pisanej, a wizualnej. Aby zacząć tworzyć, musimy zadać sobie 3 ważne pytania:

  1. Dlaczego?
  2. Jak?
  3. Co?

Jak poznasz odpowiedzi na te pytania, to łatwiej będzie Ci zacząć działać. Książka składa się z 7P (tytuły rozdziałów rozpoczynają się na literę “P”): Przyjrzyj się, Przygotuj się, Poznaj, Przećwicz, Próbuj, Przeanalizuj, Praktykuj. W książce jest mnóstwo ćwiczeń, grafik, żeby łatwiej zobrazować jak mają wyglądać notatki, w jakim kierunku powinnaś zmierzać. Oczywiście jeśli na początku, twoje prace nie wyglądają tak jak Jadźki, to się nie przejmuj, tylko ćwicz dalej. Dlaczego? O tym napiszę Ci w opinii o książce. Nie zabraknie też przydatnych wskazówek i dodatków.

Moja opinia

Jeśli jesteście ze mną dłuższy czas, to wiecie jak bardzo lubię pomoce do zajęć. Zależy mi na tym, aby tworzyć je jeszcze lepsze, aby lepiej dopasować je do moich czytelników. Jedno jest pewne, z pewnością wykorzystam porady autorki i będę w wolnych chwilach ćwiczyć. Takie notatki nie tylko są pożyteczne, ale też pozwolą rozwinąć kreatywność, czy po prostu się zrelaksować. Żałujcie, że nie możecie zobaczyć na żywo jak wygląda książka, no chyba że ją macie, lub planujecie kupić. Mam ochotę ciągle ją przeglądać, inspiruje mnie do własnej twórczości. Bez wątpienia niedługo pochwalę się na moim Facebooku lub Instagramie bo uwielbiam się rozwijać. A wręcz kocham kreatywne rzeczy i ta jest jedną z nich. Gorąco polecam Wam najnowszą książkę Wydawnictwa MTbiznes.

A Wy lubicie notatki wizualne? Tworzycie swoje notatki? Co myślicie o takiej formie nauki? Podzielcie się opinią w komentarzach poniżej.

Newsletter

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *