Zarządzanie czasem – „Zdążyć z czasem na czas”

17 września, 2020

Zarządzanie czasem, planowanie, to temat wydaje mi się ostatnio bardzo modny. Żyjemy w biegu, ciągłym pędzie, ciężko wygospodarować chwilę na coś innego niż praca i dom. Jak jednak nie być niewolnikiem czasu i nowych technologii? O tym przeczytacie w najnowszej pozycji od Wydawnictwa Studio EmkaZdążyć z czasem na czas. Jak zarządzać własnym życiem w erze cyfrowej.

Zarządzanie czasem recenzja

Zarządzanie czasem

Bez planowania, ciężko byłoby mi ogarnąć pracę etatową, dom, dzieci i blogowanie. A czym byłoby życie bez pasji? Pewnie pomyślicie sobie, to kolejna książka o tym, jak zarządzać czasem. I tak i nie. Powód jest prosty, oczywiście część informacji się pokrywa z tymi, o których przeczytacie w popularnych poradnikach. Znajdziecie też autorskie idee, no i przede wszystkim informacje, jak poradzić sobie z pokusą ciągłego sprawdzania maila. Wiecie ile czasu na tym tracicie? Uczciwie się przyznam, że sama z tym walczę.

Jan Yager pisze, iż:

Zarządzanie czasem stanowiło odpowiedź na rewolucję przemysłową. Zarządzanie sobą i szkolenia doskonalące tę umiejętność są reakcją na rewolucję technologiczną, która miała swój początek w latach osiemdziesiątych XX wieku i która coraz intensywniej wpływa na nasze życie.

Wyobrażacie sobie teraz życie bez telefonów komórkowych, czy Internetu? No właśnie mi osobiście ciężko. Książka jest niewielkich rozmiarów, ze względu na szacunek do niewielkiej ilości czasu czytelnika.

Czas

Moja opinia

Książkę szybko się czyta, ze względu na prosty język, którym pisze autorka. Nie jest to zarzut, wręcz przeciwnie. Niejednokrotnie książki tego typu są tak zawiłe w swej terminologii, że czytelnik nie rozumie pojęć. Tutaj jest wszystko jasno, klarownie opisane. Pozycja świetnie się sprawdzi dla osób, które dopiero raczkują w temacie zarządzania czasem. A te osoby, które wiedzą już nieco więcej, mogą skorzystać z ćwiczeń do niej dołączonych. Nie jestem zwolenniczką pisania po książkach, ale w tym wypadku warto, a nawet trzeba!

Ja będę próbowała walczyć z tym ciągłym sprawdzaniem poczty, czy przeglądaniem Facebooka:) A jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego warto planować, jakie są z tego korzyści, to zapisz się do newslettera i zgarnij mój darmowy e-book. Dodatkowo, co miesiąc wysyłam kalendarz do druku, więc łatwiej będzie Ci zacząć planować.

A Wy czytacie takiego typu książki? Jeśli tak, to jakie? Używacie kalendarza papierowego, elektronicznego, a może wcale?

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Studio Emka.

6 Komentarze

 • paulina

  21 września, 2020 - 5:55 pm

  Lubię książki, które dają konkretne wskazówki, dzięki takim pozycjom, jeśli wyciągnie się z nich wnioski można coś w swoim życiu zmienić 🙂

 • Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny

  22 września, 2020 - 1:25 am

  Kompletnie nie znam tej książki, jednak samo zarządzanie sobą w czasie to ogromna sztuka. Im szybciej się tego nauczymy, tym lepiej dla nas:)
  Warto odpuścić sobie niemal obsesyjne działanie (spcrwdzanie skrzynki mailowej co 15 minut), a także nauczyć siebie, że pewnych czynności, wcale nie trzeba powtarzać tak często.

 • Irek

  24 września, 2020 - 8:14 am

  Mam bardzo sceptyczne postcode do wszystkich takich pozycji. Mnie one nigdy nie zmieniły. Mozę tobie coś pomoże. Kiedyś sporo takich poradników przeczytałem, zawsze bez skutków w realnym życiu

 • Dana

  2 października, 2020 - 9:58 am

  Planowanie to przydatna umiejętność, ale samo przygotowanie planu nie wystarczy. Trzeba go realizować, śledzić postępy, by nie pozostał czczym życzeniem spisanym na papierze. Takie książki mogą pomóc osobom, które mają problem z realizacją planów.

 • […] ład, aby przygotować szczęściu więcej miejsca. Może być świetnym dopełnieniem książki o zarządzaniu czasem, również Wydawnictwa Studio Emka. Nie jest to książka o tym jak być perfekcyjną panią domu, o […]

 • […] mogło pójść lepiej, z czego jesteś zadowolony, a z czego mniej? Dopiero po dokonaniu analizy roku, który się kończy, powinieneś zabierać się za planowanie kolejnego. Kolejny rok zaplanuj z […]

Zostaw komentarz