Tajemniczy ogród recenzja książki

29 stycznia, 2021

Tajemniczy ogród recenzja książki, to coś czego dawno nie widzieliście na moim blogu, z racji zmiany jego charakteru. Tym bardziej się cieszę, że mogłam dla Was napisać recenzję książki, którą mogłam przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwa Mg. Jak mogliście przeczytać we wcześniejszych recenzjach, wydawnictwo to słynnie z książek klasycznych, które są pięknie wydane. Tak jest i tym razem. Myślę, że większość z Was słyszała o Tajemniczym ogrodzie, a może już czytała książkę, lub oglądała film. Choć to powieść klasyczna, dopiero pierwszy raz miałam przyjemność ją przeczytać. Mimo tego, iż kilkukrotnie widziałam film. Zapraszam na krótkie streszczenie fabuły oraz moją opinię na temat książki.

Tajemniczy ogród recenzja książki – fabuła

Jedną z głównych bohaterek powieści jest Mary, dziesięcioletnia dziewczynka, która wychowała się w Indiach, a teraz trafia pod opiekę wuja. Nie może liczyć na jego opiekę, bo wuj jest wiecznie zapracowany. Dziewczynka jest kapryśna, więc ciężko jej jest nawiązać nowe przyjaźnie. Cóż się dziwić w sytuacji, gdy jej własna matka jej nie chciała. Mary spacerując po posiadłości odkrywa tytułowy tajemniczy ogród, który wiele zmieni w życiu jej i kuzyna

Drzwi w bluszczowej zasłonie otworzyły się z wolna i do ogrodu weszła kobieta. Weszła przy ostatnim wierszu ich śpiewu i stała, słuchając i przyglądając im się. Na ciemnym tle bluszczu, pośród plam słońca padającego na jej błękitną suknię przez gałęzie drzew. ze swą ładną, świeżą twarzą okraszoną miłym uśmiechem, wyglądała na ładnie kolorowany obrazek z jednej książki Colina.

O reszcie musicie poczytać sami w książce.

Moja opinia

Książka jest klasyczną powieścią, która nie traci na wartości, mimo upływu lat. Frances Hodgson Burnett napisała powieść, którą bardzo dobrze się czyta. Autorka porusza w niej wielu trudnych tematów, takich jak niepełnosprawność, samotność, sieroctwo, porzucenie. W Tajemniczym ogrodzie wydanym przez Wydawnictwo Mg znajdziecie wiele pięknych ilustracji, które jeszcze bardziej uprzyjemnią wam czytanie. To klasyczna powieść, którą musicie przeczytać. Jeśli lubicie klasykę, to oczywiście nie zapominajcie o innych pozycjach, takich jak np Mali mężczyźni. Okładka jest przepiękna i świetnie będzie się prezentować na każdej półce biblioteczki.

A Wy czytaliście Tajemniczy ogród lub oglądaliście film? Jak wam się podobało?

Zostaw komentarz