Włochy
Książki,  Lifestyle

Włochy i Paryż, jak podróżować nie mając pieniędzy?

Włochy to piękny kraj, Paryż kojarzy się z miastem zakochanych, ale jak tam podróżować zważywszy na pandemię? Tak, wiem, że już można latać samolotem, z małymi wyjątkami. Sama jednak w tym roku lot sobie daruję. Oczywiście marzą mi się podróże, te dalsze i bliższe. Jak jednak to zrobić, gdy nie ma się na to pieniędzy, lub po prostu boi? Mam dla was tanie rozwiązanie, taką namiastkę małej Italii i Paryża. Ja jedno z marzeń spełniłam, bo byłam w Krainie Muminków

Co to są fotoprzewodniki?

Trzymam w ręce fotoprzewodnik o Włoszech i Paryżu, ale czym one właściwie są? Już śpieszę z wyjaśnieniem. To takie książki ze zdjęciami. Mamy tu krajobrazy, ciekawe miejsca, rzeki, kościoły i wiele, wiele więcej przepięknych miejsc. To będzie też gratka dla miłośników historii, bowiem mamy sporo ciekawych informacji o danym miejscu.

Włochy kaplica
Włochy
Włochy i ich piękno
Włochy zdjęcia

Włochy – fotoprzewodnik przeprowadzi nas od środka kraju, po północny -zachód, północny wschód, południe i wyspy. Takiego zwiedzania poprzez kartki papieru jest masę.

A co znajduje się w fotoprzewodniku o Paryżu? Tu już mamy nieco inny podział, bowiem są tu tytuły takie jak:

  • Paryż na co dzień
  • Smaki Paryża
  • Ciekawe miejsca: dawne i współczesne
  • Miasto świateł
  • Piękno i funkcjonalność: transport w Paryżu.

Jeśli z różnych przyczyn nie możesz się udać do Włoch czy Paryża w tym roku, a bardzo byś chciał, to nic nie szkodzi. Możesz zaplanować swoją podróż dzięki tym fotoprzewodnikom. Będą świetnym drogowskazem. Nie ma możliwości, żeby któreś z ponad 200 zdjęć, które są w każdym z przewodników, nie wpadło Ci w oko.

Włochy zajmują piąte miejsce na liście najczęściej odwiedzanych państw świata. Tłumy turystów spieszą, aby zobaczyć najstarszy Uniwersytet Boloński, Bazylikę Świętego Piotra w Rzymie będącą najstarszym kościołem na świecie oraz Krzywą Wieżę w Pizie […]

Włochy były, pora na Paryż
Paryż

Włochy i Paryż – podsumowanie i konkurs!

Fotoprzewodniki to świetny sposób na poznanie ciekawych miejsc i atrakcji w danym kraju, mieście. Mogą służyć za przewodnik do dalszych podróży. Po pandemii turystyka Włoch mocno ucierpiała. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wszystko wróci do normy. Przewodniki mają piękne zdjęcia i ciekawe teksty, więc dobrze się sprawdzą na prezent dla kogoś komu marzy się lot do Włoch, czy Paryża.

A teraz pora na obiecany konkurs. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Alma – Press mam dla was aż 2 egzemplarze fotoprzewodników. Jak je zgarnąć? Więcej informacji w poście konkursowym na moim Instagramie.

Marzy wam się podróż do Włoch lub Paryża? A może już tam byliście? Jakie są wasze wrażenia? Podzielcie się nimi w komentarzu poniżej. Miłego weekendu i zachęcam do wzięcia udziału w konkursie.

Za książkę dziękuję Oficynie Wydawniczej Alma – Press.

Alma – Press

Zapisz się na darmowy kurs z Canvy

komentarzy 8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *