7 książek dla nauczyciela przedszkola

17 lipca, 2021

7 książek dla nauczyciela przedszkola to wpis, który powstał z pomocą obserwatorów mojego fanpage’a. Zadałam Wam pytanie, jakie książki powinien przeczytać każdy nauczyciel przedszkola i tak oto powstała ta lista. Wiele tytułów nie było dla mnie zaskoczeniem, są też jednak takie, których jeszcze nie znam. Lista jest totalnie subiektywna 🙂

7 książek dla nauczyciela przedszkola – lista

  1. Listy do Ewy Zo tej książce przeczytacie zdecydowanie więcej w tym wpisie . To był mój typ i kilku innych osób. Autorka w ciekawy sposób opowiada o kwestiach, które mogą zaciekawić każdego nauczyciela przedszkola. W każdym z rozdziałów jest kilka listów, na które odpowiada autorka.
  2. Dziecięca matematyka – autorstwa p. E.Gruszczyk – Kolczyńskiej i p. E. Zielińskiej to moim zdaniem jedna z ważniejszych książek. Wspomaga rozwój umysłowy dzieci i uczy matematyki już od przedszkola.
  3. Zanim wkroczy specjalista – to kolejna propozycja z wydawnictwa Bliżej Przedszkola, o której więcej informacji znajdziecie na tej stronie.
  4. Pozytywna dyscyplina – uczy, że dyscyplina nie musi kojarzyć się z czymś złym, wręcz odwrotnie. Może przywoływać pozytywne skojarzenia.
  5. Jak mówić żeby dzieci nas słuchały jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły – bezcenny poradnik dla rodziców i pedagogów, pomaga zrozumieć niektóre zachowania dzieci.
  6. Co robią uczucia? Osobiście jej nie czytałam, ale chętnie polecaliście właśnie tę książkę. Pozycja ta zachęca do rozmowy z dzieckiem o uczuciach.
  7. Jak wspierać rozwój przedszkolaka? – myślę, że każdy z nas słyszał o Pani Moni, cudowny blog z masą inspiracji.

Kolejność podawanych tytułów jest zupełnie przypadkowa, no może oprócz dwóch pierwszych pozycji:) Kolejne tytuły to już kwestia dodawanych komentarzy na Facebooku.

Koniecznie dajcie znać, jakie jeszcze tytuły dopisalibyście do tej listy, które z książek czytaliście. Które jeszcze przed Wami.

Zostaw komentarz