Edukacja

Przygotowania do nowego roku (przed) szkolnego

Przygotowania do nowego roku (przed)szkolnego u mnie ruszyły pełną parą. W praktyce oznacza to, że mam już zrobioną gazetkę na powitanie przedszkolaków. A także kilka rad dla rodziców na czas adaptacji. Jeśli jeszcze nie macie, to zachęcam do darmowego pobrania materiałów, takich jak:

  • napis “Witamy w przedszkolu”
  • 2 rodzaje znaczków do szatni, na szafki

Skąd pobrać materiały za darmo? Wystarczy dołączyć do mojej grupy na Facebooku tam je znajdziecie. Ale to nie koniec, grupa powstała z myślą o dzieleniu się doświadczeniami, wzajemnym inspirowaniu się. Jest zarówno dla nauczycieli, którzy są na początku swojej drogi zawodowej, jak i tych, którzy są “starsi” stażem.

Przygotowania do nowego roku -napis

Przygotowania do nowego roku (przed)szkolnego – od czego zacząć?

Rada pedagogiczna pewnie za wami, a może tak jak u mnie jest dzisiaj? Na niej na pewno dowiesz się o nowych wytycznych z GIS, o ile jakieś powstały. Byłam teraz 2 tygodnie na urlopie i przyznam się szczerze, że nie śledziłam tego na bieżąco. Podobnie z pierwszym zebraniem z rodzicami. Jest już za wami, a może czeka na was we wrześniu.

Jeśli jesteś nauczycielem stażystą, to myślę że ciekawe informacje znajdziesz tutaj jak:

Jeśli to twoja pierwsza praca, to nie nastawiaj się od razu negatywnie. Bierz pod uwagę, że może być płacz, w przypadku dzieci młodszych, ale też nie musi. Praktyka czyni mistrza i już po kilku dniach poczujesz co masz zrobić, żeby pomóc dziecku lepiej oswoić się z nowym miejscem.

Przygotuj sobie listę piosenek na pendrivie, płycie, lub Moją Płytotekę od Bliżej Przedszkola. To istna skarbnica ponad 2000 piosenek, propozycji zadań do nich. Dodatkowo wykupując teraz dostęp na 6 miesięcy, lub na rok, dostajesz głośnik za 1 zł! Żal nie skorzystać.

Rozmawiaj z dziećmi, obserwuj jak się bawią, proponuj ciekawe zajęcia, tak aby umilić im czas pobytu w przedszkolu. Niby proste rady, ale sprawdzone. Przedszkolak musi oswoić się z nowym miejscem, panią, innymi dziećmi. Zabawy swobodne są też bardzo ważne w procesie adaptacji.

znaczki do szatni

Podsumowanie

Ten rok (przed)szkolny bez wątpienia będzie inny niż poprzedni. Dobry pedagog jest na wagą złota, a myślę że tacy mnie właśnie czytają 🙂 Nie krępuj się i śmiało pobieraj darmowe materiały. Aby było łatwiej, umieściłam je na Dysku Google. Kliknij w link i je pobierz. W razie kłopotów daj znać.

A jak wasze przygotowania do roku szkolnego? Macie dzieci w wieku szkolnym, jesteście nauczycielami? Co myślicie o powrocie do szkół? Czy to dobry, czy zły pomysł?

P.S zapisz się do newslettera i zgarnij darmowy e-book, o organizacji, a co miesiąc będę wysyłała Ci kalendarz na dany miesiąc. Jeśli podobają Ci się moje wpisy, materiały, to udostępnij je dalej, tak żeby inni mogli też skorzystać 🙂

Zapisz się i odbierz prezent!

komentarze 3

  • Beata Redzimska

    Tym bardziej w tym szczegolnym roku szkolnym przygotowanie to podstawa, kurcze ciekawe jak to bedzie z nawracajacym wirusem, maseczkami, to chyba w sumie najwieksze wyzwanie dla pan przedszkolanek, bo dzieciom w tym wieku trudno wytlumaczyc wszystkie zawilosci obecnych norm i ograniczen, a z drugiej strony dzialajace przedszkola pozwalaja pracujacym mamom pracowac dalej. Wiec to na paniach przedszkolanakch lezy wrecz odpowiedzialnosc za spory wycinek naszej gospodarki. Powodzenia. Pozdrawiam serdecznie Beata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *