Przygotowania do nowego roku (przed)szkolnego u mnie ruszyły pełną parą. W praktyce oznacza to, że mam już zrobioną gazetkę na powitanie przedszkolaków. A także kilka rad dla rodziców na czas adaptacji. Jeśli jeszcze nie macie, to zachęcam do darmowego pobrania materiałów, takich jak:
- napis „Witamy w przedszkolu”
- 2 rodzaje znaczków do szatni, na szafki
Skąd pobrać materiały za darmo? Wystarczy dołączyć do mojej grupy na Facebooku tam je znajdziecie. Ale to nie koniec, grupa powstała z myślą o dzieleniu się doświadczeniami, wzajemnym inspirowaniu się. Jest zarówno dla nauczycieli, którzy są na początku swojej drogi zawodowej, jak i tych, którzy są „starsi” stażem. A jeśli chcesz skorzystać z giga pakietu na start, czyli 231 stron materiałów, to tylko do 16.08.22 kupisz go za 15 zł, zamiast 35 zł tutaj.
Przygotowania do nowego roku (przed)szkolnego – od czego zacząć?
Rada pedagogiczna pewnie za wami, a może tak jak u mnie jest dzisiaj? Na niej na pewno dowiesz się o nowych wytycznych z GIS, o ile jakieś powstały. Byłam teraz 2 tygodnie na urlopie i przyznam się szczerze, że nie śledziłam tego na bieżąco. Podobnie z pierwszym zebraniem z rodzicami. Jest już za wami, a może czeka na was we wrześniu.
Jeśli jesteś nauczycielem stażystą, to myślę że ciekawe informacje znajdziesz tutaj jak:
- dobrze przygotować się do stażu?
- przygotować się do pierwszych zajęć w przedszkolu?
- zostać nauczycielem kontraktowym?
Jeśli to twoja pierwsza praca, to nie nastawiaj się od razu negatywnie. Bierz pod uwagę, że może być płacz, w przypadku dzieci młodszych, ale też nie musi. Praktyka czyni mistrza i już po kilku dniach poczujesz co masz zrobić, żeby pomóc dziecku lepiej oswoić się z nowym miejscem.
Przygotuj sobie listę piosenek na pendrivie, płycie, lub Moją Płytotekę od Bliżej Przedszkola. To istna skarbnica ponad 2000 piosenek, propozycji zadań do nich. Dodatkowo wykupując teraz dostęp na 6 miesięcy, lub na rok, dostajesz głośnik za 1 zł! Żal nie skorzystać.
Rozmawiaj z dziećmi, obserwuj jak się bawią, proponuj ciekawe zajęcia, tak aby umilić im czas pobytu w przedszkolu. Niby proste rady, ale sprawdzone. Przedszkolak musi oswoić się z nowym miejscem, panią, innymi dziećmi. Zabawy swobodne są też bardzo ważne w procesie adaptacji.
Podsumowanie
Ten rok (przed)szkolny bez wątpienia będzie inny niż poprzedni. Dobry pedagog jest na wagą złota, a myślę że tacy mnie właśnie czytają 🙂 Nie krępuj się i śmiało pobieraj darmowe materiały. Aby było łatwiej, umieściłam je na Dysku Google. Kliknij w link i je pobierz. W razie kłopotów daj znać.
A jak wasze przygotowania do roku szkolnego? Macie dzieci w wieku szkolnym, jesteście nauczycielami? Co myślicie o powrocie do szkół? Czy to dobry, czy zły pomysł?
P.S zapisz się do newslettera i zgarnij darmowy e-book, o organizacji, a co miesiąc będę wysyłała Ci kalendarz na dany miesiąc. Jeśli podobają Ci się moje wpisy, materiały, to udostępnij je dalej, tak żeby inni mogli też skorzystać 🙂
3 Komentarze
paulina
31 sierpnia, 2020 - 3:54 pmPowodzenia w nowym roku szkolnym dla Ciebie, rodziców i dzieciaków 🙂 Bardzo fajne wskazówki 🙂
blogierka
1 września, 2020 - 12:15 amA czy przedszkola też czekają jakieś restrykcje?
Beata Redzimska
1 września, 2020 - 8:08 amTym bardziej w tym szczegolnym roku szkolnym przygotowanie to podstawa, kurcze ciekawe jak to bedzie z nawracajacym wirusem, maseczkami, to chyba w sumie najwieksze wyzwanie dla pan przedszkolanek, bo dzieciom w tym wieku trudno wytlumaczyc wszystkie zawilosci obecnych norm i ograniczen, a z drugiej strony dzialajace przedszkola pozwalaja pracujacym mamom pracowac dalej. Wiec to na paniach przedszkolanakch lezy wrecz odpowiedzialnosc za spory wycinek naszej gospodarki. Powodzenia. Pozdrawiam serdecznie Beata