Dlaczego warto znać Canvę?

23 października, 2021

Dlaczego warto znać Canvę? Na te pytanie odpowiem w dzisiejszym poście. Warto doczytać go do końca, ponieważ znajdziesz tam prezent ode mnie, mam nadzieję, że Ci się spodoba.

Dlaczego warto znać Canvę? Moja historia

Canvę poznałam około 3 lata temu, szukając programu, w którym będę mogła tworzyć własne pomoce. Przygotowując się do zajęć, albo w jakimś pakiecie nie było np girlandy, albo cena pakietu była zbyt wysoka, jak na wtedy początkującego nauczyciela. Postanowiłam poszukać rozwiązania, które mnie zadowoli i tak trafiłam na Canvę.

Wierzcie mi, moje pierwsze projekty nie były zbyt piękne, żeby nie powiedzieć brzydkie:) Jednak im dłużej uczyłam się jej uczyłam, tym więcej możliwości odkrywałam. A po uzyskaniu dostępu do Canvy dla oświaty to już dopiero! O tym jak uzyskać darmowy dostęp do niezliczonej liczby elementów, szablonów, piszę w linku poniżej.

Kiedy tak naprawdę przydała mi się Canva?

Bloguję od ponad 4 lat, ale decyzję, że mój blog jest dla nauczycieli, rodziców, podjęłam niespełna 1,5 roku temu. Tworząc w międzyczasie pomoce dla siebie, postanowiłam że zacznę się dzielić nimi z innymi nauczycielami. Tak też zrodził się pomysł na grupę na Facebooku. Zachęcam do dołączenia do niej, ponieważ często dodaję tam nigdzie nie publikowane materiały.

Metodą prób i błędów, nauczyłam się tworzyć wszystkie potrzebne mi pomoce do zajęć. Nie oznacza to jednak rezygnacji z materiałów od Bliżej Przedszkola. Nigdzie indziej nie znajdę takich pięknych plakatów. Nie jestem jednak zależna od nikogo w ten sposób. Mam materiały takie jakie potrzebuję w danym momencie.

A największą próbą czasu okazał się okres zdalnego nauczania. Dzięki Canvie nie miałam problemu z tworzeniem prezentacji na zajęcia, które potem nagrywałam i wysyłałam dzieciom. Niejednokrotnie usłyszałam pozytywne opinie rodziców na temat moich zajęć jak i materiałów, które im wysyłałam.

Myślę jednak, że najwięcej korzyści przyniosła mi Canva w trakcie rozmowy na nauczyciela kontraktowego. Mogłam w estetyczny sposób pokazać moje osiągnięcia przez minione 9 miesięcy stażu. Stworzyłam prezentację, w oparciu której prezentowałam swój dorobek zawodowy. Wykazałam również, że dobrze radzę sobie z nowoczesnymi technologiami.

Podsumowanie

To tylko kilka powodów, dla których moim zdaniem Canva jest przydatna w pracy nauczyciela. Bez niej nie stworzyłabym prezentu, który pobierzesz tutaj.

A gdybyś też chciał/a nauczyć się tworzyć w Canvie, to koniecznie zapisz się do newslettera, lub kliknij tu. Poznasz moją dumę, czyli kurs Canva’stycznie kreatywne pomoce do zajęć. Już na black week otwieram ponownie dostęp do kursu! Szykuję sporą obniżkę i dodatkowe materiały. Bonusem jest m.in giga paka pomocy, o wartości 148 zł, tylko do końca miesiąca za 40 zł.

Zostaw komentarz