Dzień przedszkolaka darmowe materiały+pomysły na zajęcia

14 września, 2020

Dzień przedszkolaka już 20 września. To jedna z najchętniej obchodzonych uroczystości, po jasełkach, czy Dniu Babci i Dziadka. Zwykle z tego tytułu robi się pasowanie na przedszkolaka, w obecności rodziców. Ten rok był trudny dla wszystkich. Z wielu rzeczy jesteśmy zmuszeni zrezygnować. Jedno zostaje niezmienne, chęć uatrakcyjnienia dzieciom zajęć, sprawienie im przyjemności. Co nim może być? Choćby zrobiony przez nas medal, dyplom, czy poprowadzone zajęcia, o których z chęcią powiedzą swoim rodzicom w domu.

Dzień przedszkolaka medale

Ostatnio pisałam o mocno niedocenianym Dniu Kropki, a dzisiaj znajdziecie tu:

  • medale dla przedszkolaków
  • dyplom do wydruku
  • napis na gazetkę przedszkolną
  • elementy, do robienia zdjęć
  • propozycje zabaw

Wszystkie grafiki standardowo zrobiłam w programie Canva. Klikając w link poniżej będziecie mieć dostęp do folderu na moim dysku Google. Śmiało, pobierajcie i korzystajcie. Do wyboru macie dwa wzory medalu. Natomiast jest jeden szablon dyplomu.

elementy do fotobudki

Dzień przedszkolaka materiały

Co jeszcze znajdziecie na dysku? Plik pdf pod roboczą nazwą maski, a w nim elementy, które należy wyciąć, zalaminować i przykleić do np patyków do szaszłyków. Polecam zrobić coś w rodzaju ramki do zdjęć, np z brystolu, w których dzieci będą mogły sobie zrobić zdjęcia z wybranym przez siebie elementem. Wcześniej dzieci tą ramkę mogą same ozdobić.

Proponuję także zrobić zawody sportowe, dzieci lubią wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną, a element rywalizacji jeszcze bardziej ich zachęci do wzięcia udziału. Co może być nagrodą w tych zawodach? Właśnie takie medale, czy np dyplom super przedszkolaka. Aby przeprowadzić takie zawody sportowe nie trzeba zbyt wielu przedmiotów, można np zrobić tor przeszkód. Polecam też podzielić dzieci na dwie grupy, a nawet 4 w zależności od wielkości sali i trudności toru.

A gdy macie starsze dzieci (5-6 latki) , to możecie im urządzić istne poszukiwanie skarbów, umieścić w sali pudełko, tzw skrzynię ze skarbami. Wcześniej zaproponowałabym umieszczenie w niej czekoladek w kształcie monet, teraz proponuję medale 🙂 Nie zapomnijcie też o piosenkach, świetny jest np Maszynista zuch.

P.S w sklepie czeka na Was pakiet blisko 80 stron pomocy do druku za jedyne 5 zł! Podobnie jak materiały na powitanie jesieni.

Dajcie znać w jaki sposób Wy planujecie obchodzić to święto? Macie już coś gotowego, czy nadal szukacie inspiracji? P.S elementy do tzw fotobudki możecie też wykorzystać w domu ze swoimi dziećmi. Piszę to, bo wiem, że czytają mnie też rodzice przedszkolaków.

9 Komentarze

Zostaw komentarz