Edukacja

Dzień frytek – materiały i propozycje

Dzień frytek – materiały i propozycje to kolejny post z darmowymi pomocami do zajęć. Nie ma co ukrywać, że lipiec jest bardzo smakowitym miesiącem. Co mam na myśli? Patrząc w kalendarz świąt nietypowych, możecie zobaczyć, iż lipcu mamy dzień:

  • czekolady
  • frytek
  • lodów

Dzisiaj pokażę Wam moje propozycje na dzień frytek, a wkrótce na dzień lodów.

Dzień frytek – materiały do pracy

W pliku, do którego link znajdziesz na samym końcu tego wpisu, znajdziesz:

  1. Plakat
  2. Girlandę
  3. Kolorowankę / wyklejankę
  4. Kolorowankę połączoną z liczeniem
  5. Kartę pracy
  6. Prosty quiz

Mam nadzieję, że materiały przypadną Wam do gustu i nie zapomnicie dać mi o tym znać komentując post na fanpage’u oraz udostępniając go dalej.

Propozycje zajęć

W większości przedszkoli są zabawki imitujące jedzenie. Sama widziałam sztuczne frytki, które oczywiście warto przeliczać. Polecam też pytać dzieci, co innego można zrobić z ziemniaków. Chodzi oczywiście o potrawy. Dzieci powinny wymieniać, a także to świetny pretekst do rozmowy swobodnej czy dzieci lubią frytki.

Naturalną koleją rzeczy jest to, że dzieci zaczną bawić się w McDonalda i super! A w celu usprawnienia motoryki małej polecam też oczywiście zalecić dzieciom ulepić frytki z plasteliny, czy inne danie typu fast food.

Podsumowanie

A dzień frytek to oczywiście dobry pretekst do mowy o zdrowym odżywianiu, chociaż wiadomo, zjedzenie od czasu do czasu frytek nikomu nie zaszkodzi. Chyba 🙂 Świetnie, gdyby dzieci mogły też tego dnia zjeść frytki, a żeby było zdrowiej, to pieczone z piekarnika. Zróbmy je z batatów, to jednak dosyć nietypowy i nieznany raczej przez dzieci smak. A na pewno może zaskoczyć przedszkolaków.

A jeśli chcesz nauczyć się tworzyć w Canvie i wygrać darmowy dostęp do mojego kursu, to koniecznie weź udział w rozdaniu. Więcej informacji tutaj

Pobieram darmowe materiały

Jak podobają Ci się materiały? Lubisz frytki? 🙂

Newsletter

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *