Dzień frytek – materiały i propozycje

9 lipca, 2021

Dzień frytek – materiały i propozycje to kolejny post z darmowymi pomocami do zajęć. Nie ma co ukrywać, że lipiec jest bardzo smakowitym miesiącem. Co mam na myśli? Patrząc w kalendarz świąt nietypowych, możecie zobaczyć, iż lipcu mamy dzień:

 • czekolady
 • frytek
 • lodów

Dzisiaj pokażę Wam moje propozycje na dzień frytek, a wkrótce na dzień lodów.

Dzień frytek – materiały do pracy

W pliku, do którego link znajdziesz na samym końcu tego wpisu, znajdziesz:

 1. Plakat
 2. Girlandę
 3. Kolorowankę / wyklejankę
 4. Kolorowankę połączoną z liczeniem
 5. Kartę pracy
 6. Prosty quiz

Mam nadzieję, że materiały przypadną Wam do gustu i nie zapomnicie dać mi o tym znać komentując post na fanpage’u oraz udostępniając go dalej.

Propozycje zajęć

W większości przedszkoli są zabawki imitujące jedzenie. Sama widziałam sztuczne frytki, które oczywiście warto przeliczać. Polecam też pytać dzieci, co innego można zrobić z ziemniaków. Chodzi oczywiście o potrawy. Dzieci powinny wymieniać, a także to świetny pretekst do rozmowy swobodnej czy dzieci lubią frytki.

Naturalną koleją rzeczy jest to, że dzieci zaczną bawić się w McDonalda i super! A w celu usprawnienia motoryki małej polecam też oczywiście zalecić dzieciom ulepić frytki z plasteliny, czy inne danie typu fast food.

Podsumowanie

A dzień frytek to oczywiście dobry pretekst do mowy o zdrowym odżywianiu, chociaż wiadomo, zjedzenie od czasu do czasu frytek nikomu nie zaszkodzi. Chyba 🙂 Świetnie, gdyby dzieci mogły też tego dnia zjeść frytki, a żeby było zdrowiej, to pieczone z piekarnika. Zróbmy je z batatów, to jednak dosyć nietypowy i nieznany raczej przez dzieci smak. A na pewno może zaskoczyć przedszkolaków.

A jeśli chcesz otrzymać kalendarz świąt nietypowych absolutnie za darmo, to wystarczy że kupisz pakiet dwujęzyczny na lato za 10 zł:)

Pobieram darmowe materiały

Jak podobają Ci się materiały? Lubisz frytki? 🙂

 

P.S gorąco zapraszam już 28.07.22 o godz 19:00 na darmowy webinar z Canvy. Szcegóły tutaj.

1 komentarz

 • Dzień lodów w przedszkolu - Froniowo

  12 lipca, 2021 - 6:43 pm

  […] lodów w przedszkolu to kolejny smakowity temat w lipcu, zaraz po dniu czekolady i dniu frytek. Uwzględniając Waszą prośbę na fanpage’u, przygotowałam kolejną porcję darmowych […]

Zostaw komentarz