Dzień kropki darmowe materiały i propozycje zadań
Edukacja

Dzień kropki – skąd się wziął + darmowe materiały

Dzień kropki już 15 września. Skąd wzięło się to święto, czy chodzi w nim tylko o “kropki”? Nazwa święta pochodzi od książki Petera Reynolds’a The Dot (kropka). Opowiada ona historię nieśmiałej Vashti, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Dziewczynka uparcie twierdziła, że nie potrafi malować. Nauczycielka poleciła jej, żeby postawiła kropkę i zobaczyła co się wydarzy. Resztę doczytajcie w książce, którą możecie kupić na stronie Wydawnictwa Mamania.

Medal

Dzień kropki

To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Pozwala uwierzyć dzieciom, że w każdym z nich tkwi jakiś talent, trzeba tylko w to uwierzyć i go poszukać. Jeszcze macie chwilę, żeby przygotować super zajęcia dla dzieci. Pomyślałam, że chętnie skorzystacie z materiałów, które jakiś czas temu pojawiły się na moim fanpage’u na Facebooku. Materiały możecie pobrać z mojego folderu na dysku Google. Gdyby był z tym problem, to proszę dać znać. A oto cytat z książki:

Gdy kolor niebieski wymieszał się z czerwonym,

Vashti odkryła, że potrafi namalować

FIOLETOWĄ kropkę.

Wciąż próbowała czegoś nowego i malowała

kropki w różnych kolorach.

Pierwszy tygodnie pracy w przedszkolu za nami, warto więc skupić się na kolejnych zajęciach, takich właśnie jak Dzień przedszkolaka, czy inne nietypowe święta, o których na pewno dowiecie się z kalendarza nauczycielki przedszkola. Jakie są zatem moje propozycje zajęć z okazji tego święta? Przede wszystkim możecie dzieciom wcześniej zaproponować, żeby tego dnia przyszły do przedszkola w czymś w kropki, np w sukience w kropki, koszuli. Myślę, że dzieci chętnie na to przystaną. Łatwiej wtedy będzie poprosić dzieci, aby wskazały coś w kropki.

Co znajdziesz w darmowych materiałach?

W materiałach, które możecie pobrać są też karty obrazkowe, na których są przedmioty w kropki, takie jak: biedronka, zeszyt, liście, koszula, sukienka. Tych przedmiotów jest całe mnóstwo, ja wybrałam zaledwie kilka z nich. Następnie znajdziecie kartę pracy z kropkami i zadaniem przedszkolaków jest wskazanie czy wszystkie kropki są takie same. A w ramce w kropki mogą np przy pomocy patyczków higienicznych namalować coś z samych kropek.

Oczywiście polecam też zapytać dzieci o to czy wiedzą jaki mają talent, co im wychodzi najlepiej. Jedno powie, że pięknie tańczy, drugi buduje najwyższe wieże z klocków, to miejsce na swobodne wypowiedzi dzieci. Na koniec proponuję rozdać dzieciom medale, bo każdy z nich jest utalentowany. Dzieci lubią prezenty i z pewnością, z takiego też się ucieszą.

A Wy wiedzieliście skąd wzięło się to święto? Macie plany na zajęcia? Miłego weekendu. P.S zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco a także zgarniaj darmowe materiały.

Zapisz się na darmowy kurs z Canvy

komentarzy 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *