Dzień księgarza – pomoce i inspiracje

10 grudnia, 2020

Dzień księgarza – pomoce i inspiracje powstały ze względu na zbliżające się święto Księgarzy, które już 13 grudnia. Przygotowałam dla Was kilka propozycji zajęć w przedszkolu, a także darmowe materiały, które możesz śmiało wykorzystywać w pracy. Z podaniem źródła 🙂

Link do materiałów

Dzień księgarza – pomoce i inspiracje

Każdy, kto jest ze mną dłużej to wie, że zaczynałam od bloga książkowego. Nadal uwielbiam czytać książki, więc jasne było, że nie zapomnę też o tym święcie. Wiem o nim z kalendarza świąt nietypowych. O tym jak ważny jest rozwój, dopasowywanie się do nowej sytuacji mówiłam na wczorajszym webinarze o nauczaniu zdalnym.

Propozycje aktywności do pobrania

W plikach, które będziesz mogła pobrać, znajdziesz m.in:

 • zagadkę o książkach
 • kartę pracy z liczeniem i kolorowaniem odpowiedniej liczby książek
 • mały quiz o tym gdzie pracuje księgarz, co można kupić w księgarni, wstępie do rozmowy o ulubionej książce
 • zagadki z fragmentami bajek – 3 krótkie fragmenty bajek, zadaniem dzieci będzie odgadnąć z jakiej bajki pochodzi ten fragment.
 • szablon zakładki
 • napis – Dzień Księgarza

Jak wykorzystać pomoce

Zaczęłabym od zagadki o książce, którą macie tu dołączoną. A potem przeszła do pliku z 4 innymi zagadkami, aby wprowadzić dzieci w temat zajęć.

Następnie przeszłabym do czytania fragmentów bajek, aby nawiązać do poprzedniego zadania, o ulubionych bajkach.

Kolejno dobrze sprawdzi się karta pracy z liczeniem książek i kolorowaniu odpowiedniej ilości, oczywiście to propozycja dla dzieci starszych. A dla przedszkolaków w każdym wieku przygotowałam szablon zakładki. Wystarczy tylko ją ozdobić według uznania, wyciąć i personalizowana zakładka gotowa!

A jeśli chcesz bardziej pójść w temat bajek dla dzieci, dnia postaci z bajek, to nie zapomnij o tym poście. Znajdziesz w nim bajkowe memory, puzzle do układania, quiz z 25 pytań, tyle ile liczy przeciętnie grupa przedszkolna.

Podsumowanie – Dzień księgarza – pomoce i inspiracje

Mam nadzieję, że materiały, które dla Ciebie stworzyłam, podobają Ci się i z nich skorzystasz. Będzie mi miło, jeśli udostępnisz je dalej. A gdybyś sama chciała nauczyć się tworzyć pomoce w Canvie, to zapraszam na mój kurs online. W przedsprzedaży jest do 16.12.20 za jedyne 77 zł!

1 komentarz

 • Kasia

  13 grudnia, 2021 - 8:48 pm

  Szkoda że materiałów na dzień księgarza nie da się poznać …

Zostaw komentarz