Dzień Makaronu darmowe materiały

18 października, 2021

Dzień Makaronu darmowe materiały to moje propozycje na święto, które wypada już 25.10. Oczywiście te i inne święta znaleźć można w kalendarzu świąt nietypowych🙂 Koniecznie doczytaj do końca, bo oprócz darmowych materiałów, znajdziesz propozycje zajęć.

Dzień Makaronu darmowe materiały

Przygotowałam dla Ciebie 19 stron darmowych materiałów, które śmiało możesz wykorzystać na zajęciach. Znajdziesz tu:

  • plakat
  • girlandę
  • karty obrazkowe – różne rodzaje makaronu (podwójnie wydrukowane służą jako memory
  • quiz
  • wyklejankę
  • kolorowankę

Dzieci uwielbiają wszelkie święta nietypowe, a tym bardziej takie smaczne. Na zajęciach, oprócz wykorzystania wszystkich przygotowanych przeze mnie materiałów, możesz zrobić coś jeszcze.

W celu ćwiczenia motoryki małej, wykorzystaj kolorowankę i wyklejankę. A pozostając w temacie plasteliny, to myślę, że idealnym pomysłem na pracę plastyczną, będzie zrobienie makaronu z plasteliny. Można też do tego wykorzystać masę solną, którą po wyschnięciu dzieci mogą pokolorować.

Jak wykorzystać materiały?

Na początku zajęć zaczęłabym od quizu, żeby dzieci tzw „rozruszać”. Po rozmowie, która wyniknie w związku z ostatnimi pytaniami, przechodzimy do kart obrazkowych. Zapytaj dzieci, czy znają takie makarony, które lubią jeść, z jakim sosem. Można również zagrać w grę: „Czego brakuje?” W zależności od wieku, rozkładasz od 3 do 6 kart obrazkowych, zadaniem dzieci jest zapamiętać ich nazwy. Na hasło: „Zamykamy oczy”, zabierasz jedną kartę, a dzieci mówią, której brakuje.

Co jeszcze można zrobić z kartami? Oczywiście moje ukochane memory! Koniecznie podklejcie jakieś kolorowe tło, żeby dzieci nie widziały, gdzie jest jaki makaron.

A z zabaw ruchowych polecam podzielenie dzieci na 4 drużyny. Nazwy nawiązujące do makaronów: „rurki, nitki, wstążki, spaghetti”. Na hasło wskazana grupa ma wykonać wymienione przez Ciebie zadanie, np podskoczyć na prawej nodze, zatupać, itp.

Podsumowanie

Materiały pobierzesz za darmo tutaj. Koniecznie daj znać jak Ci się podobają. A jeśli szukasz innych pomocy na święta nietypowe, to w przygotowaniu już Halloween, a także mega paka na listopad. Ta na październik do zobaczenia tu.

Chcesz być na bieżąco? Koniecznie dołącz do mojej grupy na Fb, tam na bieżąco dodaję darmowe treści i oferty specjalne. A już niedługo ponownie otwieram kurs z tworzenia pomocy w Canvie. Więcej do poczytania o nich w tym wpisie.

Zostaw komentarz