Dzień zwierząt – darmowe materiały do zajęć

3 października, 2020

Dzień zwierząt jest 4 października. Jeśli nie robiliście z tego tytułu zajęć w piątek, to zachęcam Was do pobrania darmowych materiałów. Przygotowałam je standardowo w programie Canva. Co znajdziesz w tym wpisie:

 • link do pobrania darmowych materiałów
 • propozycje zajęć
 • informacje o tym w jaki inny sposób można je wykorzystać

Zanim jednak do tego przejdziemy, wskakujcie tutaj po porcję jesiennych inspiracji. Znajdziecie tutaj zarówno materiały do zajęć jak i propozycje dekoracji na gazetkę przedszkolną/ szkolną. A jeśli chcesz być na bieżąco, to zapisz się na mój newsletter, lub polub mój fanpage. A teraz pora na moje propozycje.

Dzień zwierząt propozycje zajęć

Nie będzie tutaj typowego scenariusza zajęć, chcę jednak pokazać Ci co możesz tego dnia zrobić. W jaki sposób wykorzystać materiały, które dla Ciebie wykorzystałam. Możesz:

 1. Zapytać o to czy dzieci mają jakieś zwierzęta w domu, czy wiedzą na jakie grupy się dzielą (wiejskie, leśne, dzikie itp)
 2. Czy wiedzą co dzieje się z niektórymi zwierzętami zimą?
 3. Włączyć im odgłosy zwierząt i urządzić konkurs, kto odgadnie najwięcej razy
 4. Zrobić zajęcia ruchowe – skacz jak żaba, pełzaj jak wąż, tupaj jak słoń itp (możliwości jest mnóstwo). Mam nadzieję, że wiesz o co w tym punkcie chodzi 🙂

W jaki sposób skorzystać z materiałów, które dl Ciebie przygotowałam? Przede wszystkim pobierz je tutaj jest link do folderu na Dysku Google.

Wydrukuj je i najlepiej zalaminuj, będziesz wtedy mogła je wykorzystać też na innych zajęciach. Za chwilę napiszę jakich. W folderze znajdują 2 hasła: Dzikie zwierzęta i Wiejskie zwierzęta. W następnym pliku są ilustracje tych zwierząt. Zadaniem dzieci jest dopasowanie ilustracji do odpowiedniej grupy. Ostatnie zadanie to uwielbiane przez wszystkich memory. Polecam je przykleić na jakimś ciemniejszym papierze, żeby nie przebijały obrazki. Wcześniej można oczywiście zapytać dzieci jak nazywają się te zwierzęta.

Pisząc o innym sposobie na wykorzystanie tych materiałów, miałam na myśli np użycie ich jako znaczki do szatni, czy flashcards na zajęcia z języka angielskiego.

Podsumowanie

O tym, że jest takie święto, dowiedziałam się oczywiście z mojego kalendarza nauczycielki przedszkola. W przygotowaniu są też inne materiały, także bądźcie czujni 🙂 Szykuję niedługo konkurs na mojej grupie na Facebooku a już w czwartek 8.10 startuje wyzwanie na Instagramie.

A jeśli potrzebujecie więcej materiałów i scenariusz zajęć, to 74 strony pomocy do druku, znajdziecie w sklepie.

Dajcie znać, czy planujecie skorzystać z materiałów, jak się Wam podobają? Jeśli się nie podobają, to też, konstruktywna krytyka nie zaszkodzi 🙂 Miłego weekendu, Angela.

2 Komentarze

 • Agata

  3 października, 2020 - 10:36 pm

  Chętnie skorzytam, ale nie mogę pobrać materiałów 🙁 są tylko 2 strony w PDF z napisami ” Dzikie zwierzęta „i „Wiejskie zwierzęta”.

  • Angelika Fronia

   4 października, 2020 - 3:22 pm

   A proszę teraz spróbować?

Zostaw komentarz