Halloween w przedszkolu kontrowersje
Edukacja

Halloween w przedszkolu ? Pomysł na ciekawe zajęcia

Halloween w przedszkolu to kontrowersyjny temat. 31 października coraz bliżej, więc nic dziwnego, że w Internecie coraz więcej zapytań o materiały do zajęć. Piszę ten tekst, m.in bo zostałam poproszona przez jedną z czytelniczek o zabranie zdania w tej sprawie. Z tego wpisu dowiesz się czy sama robię zajęcia na Halloween, jakie są inne alternatywy, a także możesz pobrać darmowe materiały, ale o tym na końcu.

Halloween w przedszkolu

Halloween w przedszkolu

Sama nie obchodzę tego święta, tzn nie przebieram się, moje dzieci nie chodzą po domach zbierać cukierków itp. Jednak uważam, że warto uświadamiać dzieci, że jest takie święto, uwrażliwiać na inne kultury. Jestem wierząca i sądzę, że każdy ma prawo świętować lub nie, jeśli ma na to ochotę. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba dzieciom przekazać kilka najważniejszych informacji o co chodzi w Halloween.

Wystarczy pójść do Pepco, lub Actiona (nie jest to post sponsorowany), aby natknąć się na mnóstwo gadżetów. Będąc w sklepie z dzieckiem, może ono zadać pytania o co w tym wszystkim chodzi. Niejednokrotnie zaś w przedszkolu dziecko dowiaduje się o różnych świętach. Jeśli nie masz możliwości w swojej placówce przeprowadzić typowych zajęć, za chwilę poznasz moją alternatywę.

Zajęcia

Uczę języka angielskiego w przedszkolu i Halloween jest tak mocno zakorzenione z kulturą kraju, którego uczę, że nie wyobrażam sobie pominąć te święto. W zeszłym roku byłam przebrana za czarownicę i zajęcia prowadziłam w grupie dzieci 5,6 letnich. Uważam, że te młodsze przedszkolaki mogą przestraszyć się kościotrupa, pająków, duchów.

Mając na uwadze jak wiele radości dały te zajęcia w zeszłym roku, w tym planuję zrobić podobne, tylko wzbogacone o materiały z uczę w przedszkolu . Ostatnio wygrałam u Asi e-book z materiałami na Halloween i woreczki tematyczne, więc żal tego nie wykorzystać 🙂

Co zamiast Halloween? Bez wątpienia można zrobić święto dyni, która jest symbolem jesieni. Jest ona nierozerwalnie powiązana z tym świętem.

Kontrowersje wokół Halloween – podsumowanie

Rozumiem, że Halloween może budzić kontrowersje, np w przypadku uczenia dzieci młodszych. Jednak to ważna część kultury angielskiej/ amerykańskiej, o czym doskonale wiedzą nauczyciele j.angielskiego. Jeśli nie macie możliwości przeprowadzenia typowych zajęć, pomyśl o święcie dyni.

A teraz wskakuj po darmowe materiały. A jeśli chcesz sama takie tworzyć, przy okazji nic za to nie płacąc, to zapisz się na newsletter. Tam dostaniesz informacje o starcie kursu tworzenia pomocy dydaktycznych w Canvie. A przy okazji zgarniesz e-book z jesiennymi pomocami do zajeć, aż 52 strony!

Pobieram materiały

A Wy robicie zajęcia na Halloween, jaka jest wasza opinia na ten temat? P.S jeśli szukacie kreatywnych pomocy do zajęć, to koniecznie dołączcie do grupy na Facebooku.

Zapisz się i odbierz prezent!

komentarzy 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *