Jak zrobić flashcards?

5 listopada, 2022

Jak zrobić flashcards ?

Jak zrobić fiszki? Z tego wpisu dowiesz się jak w łatwy i szybki sposób stworzyć najczęściej wykorzystywaną pomoc na zajęciach językowych.

Dodatkowo pod koniec postu otrzymasz linki do pobrania gotowych flashcards i innych materiałów potrzebnych w temacie Autumn clothes. Inspiracje do ich wykorzystania śmiało możesz zaczerpnąć z postu Summer clothes.

Jak zrobić flashcards? Instrukcja

Flashcards to najpopularniejsza pomoc wykorzystywana przez językowca na zajęciach. Można ją bardzo łatwo i szybko zrobić w Canvie. Trzeba tylko wiedzieć w jaki sposób się za to zabrać.

  1. W Canvie wyszukaj szablonu flashcards
  2. Następnie wpisz słowo kluczowe, np clothes
  3. Wybierz pasujący Ci wzór. Ja dodatkowo zmieniłam kolory tła i czcionki.
  4. Jeśli nie pasują Ci grafiki, to wybierz nowe – podobnie wpisując hasło klucz. Canva jest o tyle ciekawym programem, że proponuje ilustracje  pasujące do siebie.

Jeśli wolisz instrukcję video, to zapraszam na mój profil na Instagramie.  

Podsumowanie

Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć własne pomoce do zajęć, to gorąco zachęcam do wzięcia udziału w darmowym webinarze, który poprowadzę już 16.11.22 o godzinie 19:00 na moim fanpage’u.  

Dodatkowo, zapisując się do newslettera, otrzymasz prezent. Na webinarze ruszy też promocja na kurs Canva’styczie kreatywne pomoce do zajęć, so stay tune!

A obiecane pomoce pobierzesz klikając tu  i tutaj

Zostaw komentarz