Jesień w przedszkolu – darmowe materiały

30 września, 2020

Jesień w przedszkolu to trudny czas, ze względu na adaptację, jak również ilość obowiązków, które ma przed sobą każdy nauczyciel. Bez względu na to, czy jesteś początkującym pedagogiem, czy z wieloletnim stażem „papierologii” nie przeskoczysz 🙂 Jest jednak jeden sposób na to, aby uatrakcyjnić swoje zajęcia, chodzi tu mianowicie o pomoce dydaktyczne zrobione w Canvie.

Liście

Jesień w przedszkolu – pomoce dydaktyczne

Jeśli jesteście ze mną dłużej, to wiecie, że nieskromnie pisząc, zrobiłam już mnóstwo świetnych pomocy. Ostatnia np była na dzisiejszy Dzień chłopaka. Robienie pomocy w Canvie sprawia mi ogromną radość, uwalnia pokłady kreatywności. Kto wie, może powinnam zostać grafikiem? 🙂 Pozostanę jednak przy uczeniu i moje zapędy do grafiki przenoszę na dzielenie się nimi z innymi, właśnie przez darmowe materiały. Co więcej, w odpowiedzi na wasze wiadomości, komentarze, powstaje koncepcja kursu.

Będzie to kurs o tym jak samodzielnie tworzyć pomoce dydaktyczne w Canvie, nie mając dużego doświadczenia. Wiecie, takie pomoce dosłownie „szyte na miarę”. Dokładniejsze szczegóły zdradzę później, gdy będę już miała opracowaną całą koncepcję. Na chwilę obecną polecam zapisać się do newslettera, bo dzięki niemu dowiesz się o tym co nowego, a także zgarniesz kalendarz na październik do druku. Nie wiem kiedy ten wrzesień tak przeleciał……

Wracając do jesieni, to wystarczy kliknąć tutaj i pobrać materiały z folderu. Są w pdf -ie, żeby łatwiej było je pobrać i wydrukować. A w nich:

  • plakat po polsku witający jesień
  • plakat po angielsku
  • zagadka o dyni
  • karta pracy – liczenie kasztanów
  • karta pracy – liczenie jabłek
  • ilustracje z napisami

Proszę o wskazanie źródła, gdy udostępniasz moje materiały dalej 🙂 Niech inni się o nich też dowiedzą 😉 A więcej mówiłam na dzisiejszym livie, którego możesz już teraz odsłuchać.

Zapraszam Cię też do mojej grupy na Facebooku po inne materiały. Daj znać czy z nich skorzystasz, co o nich sądzisz i czy byłabyś (forma żeńska, bo czytają mnie głównie kobiety) zainteresowana takim kursem? Trzymajcie się!

4 Komentarze

Zostaw komentarz