Nauczycielka przedszkola i „Muzyczne scenki” + niespodzianka

29 lipca, 2020
Nauczycielka przedszkola czyta muzyczne scenki

Nauczycielka przedszkola to zawód, który chciałam wykonywać od dłuższego czasu i mam to szczęście, że wykonuję. Moja praca oprócz tego, że uczę dzieci, to też moja ciągła nauka. Nie wyobrażam sobie nie podążać za nowymi metodami, które sprawią, że moje zajęcia będą jeszcze atrakcyjniejsze dla przedszkolaków. Jeśli już o zajęciach mowa, to nie potrafię się oprzeć nowościom od Wydawnictwa Bliżej Przedszkola. Koniecznie przeczytajcie post do końca, bo mam dla Was niespodziankę!

Nauczycielka przedszkola i recenzja książki

Nowość od Wydawnictwa Bliżej Przedszkola to Muzyczne scenki dla przedszkolaków. Krótkie przedstawienia i skecze na różne okazje. Autorką tej książki jest Pani Ewa Stadtmuller, o której książkach wspominałam tutaj. Pozycja ta nie ma za dużej ilości, ale jest bardzo przydatna w pracy nauczyciela przedszkola. W tej placówce co jakiś czas mamy różnego rodzaju przedstawienia. Po kilku latach można mieć problem, gdy chce się przedstawić coś innego.

W Muzycznych scenkach znajdziecie przedstawienia na powitanie wszystkich pór roku, a także Ptasie ploteczki, Zoo czy W zdrowym ciele – zdrowy duch.

[…] teksty zostały napisane przez znaną i cenioną Autorkę książek dla dzieci, Ewę Stadtmuller. Dzięki temu można mieć pewność, że przedstawienia zawarte w tej książeczce będą atrakcyjne dla najmłodszych – są pełne nieskomplikowanych rymów i ciepłego humoru.

Nie można zapomnieć też o 2 płytkach, które są w zestawie. Nie mogę doczekać się, aż zrobię przedstawienie na bazie tej książki. A teraz pora na zapowiedzianą niespodzianką, którą jest……KONKURS!!

Konkurs z Bliżej Przedszkola

To Wydawnictwo myślę, że doskonale znane każdej nauczycielce przedszkola. Dzięki uprzejmości Bliżej Przedszkola mam dla Was jeden egzemplarz Muzycznych scenek. Z najważniejszych informacji to konkurs trwa od 29.07.20 do 9.08.20 i zgłaszać się można tylko w komentarzu pod tym postem. A oto co trzeba zrobić:

 1. Odpowiedzieć w komentarzu na pytanie: „Bez jakiego przedmiotu nie wyobrażasz sobie pracy (nauczyciela) i dlaczego?”

Na zgłoszenia czekam do 9.08.20 do godziny 23:59. Zwycięzcę wybiorę po odpowiedzi, która mi się najbardziej spodoba:) Proste prawda?Jednak to jeszcze nie koniec, bo Na Instagramie trwa konkurs. Do wygrania Teatrzyki do muzyki, czyli starsza siostra Muzycznych scenek.

Wydawnictwo wyśle nagrodę, gdy po ogłoszeniu wyników, zwycięzca poda dane do wysyłki. Dane zostaną skasowane jak tylko dojdzie paczka.

Jak wam się podoba taka niespodzianka? Bierzecie udział w konkursie? Powodzenia!

14 Komentarze

 • pedagogpisze.pl

  29 lipca, 2020 - 2:56 pm

  A czy Wydawnictwo Bliżej Przedszkola można podciągnąć pod przedmiot? Obawiam się, że ta odpowiedź nie zostałaby zaliczona, więc odpowiem książki. Książki, które pozwalają poszerzyć moją wiedzę, odkryć nowe zagadnienia, ale i książki dla dzieci, których czytanie przynosi wiele aspektów. Nie można zapomnieć też o książkach z wierszykami, piosenkami itd., więc książka to w mojej pracy podstawa.

 • Joanna

  29 lipca, 2020 - 5:15 pm

  Witam 🙂
  Jeśli Wydawnictwo ,,Bliżej Przedszkola” z jego przebogatymi zbiorami można nazwać ,, przedmiotem” to bez tego przedmiotu nie jestem w stanie funkcjonować. Jestem wielbicielką tatalną 🙂 z uśmiechem od 3 lat witam listonosza z nowym numerem czasopisma…..i z uśmiechem zasiadam do biurka….z namaszczeniem oglądam pomoce, plakaty, slucham płyty…..cóż ….wielbicielka 🙂

  • JoMa

   6 sierpnia, 2020 - 7:51 am

   Ja swojego nauczycielskiego życia nie wyobrażam sobie bez….kubka termicznego i mojego różowego pióra. 🙂 nie od dzisiaj wiadomo, że nauczyciel to kilka osób w jednym ciele, który często musi dwoić i troić, aby obdzielić uwagą wszystkich podopiecznych. Tym samym nie zawsze ma czas, aby wypić ciepłą herbatę. I wtedy najlepszym rozwiązaniem jest on…KUBEK TERMICZNY. Dzięki niemu mam ciągle ciepłą herbatkę, smaczną i jak cudownie dobrą na gardło potrzebujące nawilżenia po zajęciach czy wspólnych zabawach. Pióro z kolei przydaje się do notowania śmiesznych powiedzonek dzieci, ważnych rzeczy do załatwienia i czy też najzwyklej w świecie do podpisania prac przedszkolaków:)

 • Agnieszka

  30 lipca, 2020 - 3:29 am

  Jest kilka rzeczy bez których nie wyobrażam sobie pracy nauczyciela, ale od dwóch lat zdecydowanie będzie to prenumerata plus z BP. Dzięki niej mam bardzo dużo zaoszczędzone czasu, który wcześniej poświęcałam na przygotowanie do zajęć, szukanie materiałów w internecie. W każdym numerze znajduję ciekawe artykuły, propozycje do zajęć a co najważniejsze scenariusze na różne uroczystości z których już wiele razy korzystałam. Więc tak, zdecydowanie tą rzeczą jest prenumerata z Plusem ?

 • Marzena

  30 lipca, 2020 - 8:53 am

  Nie wyobrażam sobie pracy bez muzyki. Kiedy prowadzę zajęcia, zawsze z moimi przedszkolakami coś nucimy, śpiewamy, wystukujemy rytm. Podczas moich zajęć muzyka towarzyszy mi codziennie, muzyka oraz wszystko co z nią związane czyi instrumenty, płyty z muzyką (te najlepsze oczywiście z Bliżej Przedszkola a teraz jeszcze Muzyczne scenki…. ależ jestem ciekawa co się tam znajduje:)),muzyka jest dobra na wszystko, na nasze smutki, radości i na wrzesień i pierwsze adaptacje.

 • Iwona

  30 lipca, 2020 - 12:06 pm

  Nie wyobrażam sobie pracy bez płyt Pana Miłosza „Tuptaj…” Płyty z piosenkami, które pokochały moje przedszkolaki od pierwszego usłyszenia. Dzięki tym płytom dzieciaki doskonale same się bawią i są dobrą metodą, gdy zostało kilka wolnych minut do wykorzystania chociaż czasem to bywa problematyczne, bo dzieci chcą jeszcze zabaw z piosenką a tu trzeba już np. iść na obiad ? Piosenki Pana Miłosza pomagają mi w czasie zajęć, gdy jestem sama z dziećmi na sali i potrzebna jest szybka organizacja i dyscyplina. Dzieci jak zaczarowane uczestniczą w zabawach z Panem Miłoszem ?

 • TosiMama

  30 lipca, 2020 - 9:02 pm

  Dla mnie muzyczne zabawy to czarna magia. Zupełnie nie czuję się w tej dziedzinie. Na szczęście w przedszkolu mojej córki nie brakowało zajęć muzycznych.

  • Magda

   6 sierpnia, 2020 - 9:32 am

   A ja nie wyobrażam sobie pracy nauczyciela bez ogromnej torby w której mieszczą się wszystkie skarby świata – pomoce do zajęć, karteczki, papierki po cukierkach, pół kanapki z wczorajszego dnia, kalendarz – w tym roku z bliżej przedszkola ??, płyt z piosenkami – Pan Miłosz! ?scanariuszy zajęć, kolorowych długopisów, naklejek, pocieszaczy, plasterków, kasztanów i…. W tym roku zaczynam nową pracę i kompletuje sobie wyprawkę z bliżej przedszkola. Muzycznych scenek jeszcze nie mam, dlatego bardzo chętnie przygarnę ?zawsze będę mogła wyciągnąć nowego „asa” z torby! ?

 • blogierka

  30 lipca, 2020 - 11:57 pm

  Dal mnie muzyka to też element bez którego praca nie mogłaby się odbyć 🙂

 • Anna z Bilingual kid

  31 lipca, 2020 - 6:03 am

  Uważam, ze muzyczne wychowanie jest bardzo ważne, bo uwrażliwia na muzykę, a to jest bezcenne. Pozdrawiam serdecznie!

 • Cotakpachnie?

  6 sierpnia, 2020 - 8:44 am

  Nie wyobrażam sobie pracy nauczyciela bez…. kalendarza 😉 zaplanować wszystkie zajęcia,mieć kontakty do rodziców, wyjscia, święta, urodziny dzieci. No ciężko byłoby bez:)

 • SYLWIA

  9 sierpnia, 2020 - 6:55 pm

  Swoją pierwszą pracę w przedszkolu rozpoczynam we wrześniu i nie wyobrażam jej sobie bez prenumeraty miesięcznika bliżej przedszkola oraz ich pozostałych produktów. Korzystałam już z nich podczas studiów na praktykach. Na początek bardzo pomocne aby usystematyzować swoją wiedzę ze studiów okazały się książki ,,Wspomaganie rozwoju i wychowanie małych dzieci,”oraz ,,Dziecięca matematyka dwadziescia lat później”. Uważam, że obowiązkowo przed rozpoczęciem pracy w przedszkolu należy zapoznać się z książką ,,Listy do Ewy Z.” Uwielbiam ją. Znalazłam w niej odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań, które zadaje sobie każdy początkujący nauczyciel. Ponieważ rozpoczynam pracę z grupą maluszków pomocne się okazały się ,,Kapelusz pełen nut” oraz ,,Rymowanki zapraszani”. Nie mogę zapomnieć również o Kalendarzu Bliżej Przedszkola, całej serii tuptaj i wszystkich części Vademecum ? już odliczam dni do września ❤️ i konto na Instagramie Pani Zuzi.

 • Angelika Fronia

  10 sierpnia, 2020 - 8:41 am

  Dziękuję serdecznie wszystkim za udział w konkursie, niezwykle ciężko było wybrać tylko 1 osobę, ale padło na Panią Iwonę 🙂 gratulacje i wyczekujcie kolejnych rozdań. Miłego dnia!

Zostaw komentarz