Pomoce do zajęć świątecznych w przedszkolu

12 grudnia, 2020

Pomoce do zajęć świątecznych w przedszkolu, a wśród nich znajdziesz mnóstwo darmowych materiałów, które mam nadzieję ułatwią Ci pracę. Stworzyłam je w Canvie. Święta coraz bliżej, jest to gorący czas w przedszkolu, więc mam nadzieję, że choć trochę zaoszczędzę Ci czasu.

Pomoce do zajęć świątecznych w przedszkolu

Część materiałów możecie śmiało pobrać z innego postu, w którym dzieliłam się pomysłami na mikołajkowe zajęcia. A wśród nich było moje ukochane memory i zagadki o Mikołaju.

Prezentacja

Tym razem przygotowałam krótką prezentację o polskich tradycjach wigilijnych, a tam m.in o dzieleniu się opłatkiem, ubieraniu choinki, a o reszcie doczytajcie już sami. Materiały te świetnie sprawdzą się zarówno na zajęciach stacjonarnych, jak i zdalnych. Jeśli interesuje Cię temat narzędzi, które ułatwiały mi naukę zdalną, to zobacz mój ostatni webinar na Facebooku.

Biorąc się za tworzenie materiałów, zaczęłam rzecz jasna od girlandy – Wesołych Świąt! i Wigilia. Która świetnie udekoruje zarówno szatnię jak i gazetkę każdej z grup przedszkolnych. Nie obejdzie się również bez 11 stronicowej prezentacji, a w niej słów kilka o polskich tradycjach bożonarodzeniowych. Chociaż jedna tak naprawdę nie jest polska, która? Tego dowiecie się z prezentacji. Dodatkowo jest wierszyk Wigilia.

Myślę, że świetnie sprawdzą się również zadania typu, wyciąganie prezentów ze skarpety, albo ich szukanie w sali. Można też poprosić, aby dzieci w parach zrobiły dla siebie wzajemnie prezenty. Nie może się też obejść bez kolęd. Ale to już dzieci pewnie znają temat, przygotowując się do tegorocznych jasełek, które z oczywistych względów będą zgoła inne. Nie oznacza to jednak, że muszą być gorsze.

P.S link do materiałów, znajdziecie tutaj.

Koniecznie zapiszcie się na mój newsletter, lub obserwujcie w mediach społecznościowych, bo na dniach pojawią się kolejne świąteczne inspiracje. A co mam w zanadrzu? To pracuję nad e-bookiem zimowym, który ukaże się już 7 stycznia 2021! Będzie napakowany pomocami i inspiracjami do stworzenia 10 świąt nietypowych.

Dajcie znać, jak podobają się materiały, a także jak Wy radzicie sobie z Canvą? A może macie jakieś pytania odnośnie kursu? Przedsprzedaż trwa tylko do 16.12.20 i potem nie będzie możliwości dołączyć do grupy! No chyba, że na moje urodziny, ale już na pewno nie w tak niskiej cenie 🙂

Zostaw komentarz