Prace plastyczne na Dzień Mamy

Prace plastyczne na Dzień Mamy, to wpis, w którym znajdziecie darmowe szablony do druku, a także informacje o tym, jak je wykonać. Przeczytaj do końca, bo tam znajdziesz link do dysku Google, z którego pobierzesz prezenty. Jeśli szukasz innych inspiracji na Dzień Mamy, to polecam Ci mój wcześniejszy wpis. 

Maj to miesiąc rodzinny, więc nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka inspiracji. Liczę na to, że dzięki mnie, będzie Ci łatwiej przygotować zajęcia.

Prace plastyczne na Dzień Mamy

W pliku, który pobierzesz, znajdziesz 5 szablonów, m.in ten ze zdjęcia. Poniżej krótki film, jak taką pracę wykonać. Poradzą sobie z nią spokojnie dzieci 3 letnie, tylko trzeba pilnować ich przy używaniu brokatu 🙂 A oto kilka inspiracji, ciekawa jestem która z nich spodoba Wam się najbardziej

  • Zacznę od inspiracji nr 1 – czyli posmarowania szablonu klejem i posypanie brokatem. Należy pozbyć się nadmiaru brokatu, zrzucając go do kosza, lub zdmuchując.
  • wyklejanie szablonu włóczką. Do kolejnej pracy plastycznej potrzebujesz szablon, kolorową włóczkę lub kilka, nożyczki i taśmę dwustronną lub mocny klej. Na ilustracje przyklej kilka kawałków taśmy dwustronnej, a na nią kawałki włóczki, które utworzą „włosy”. Zaobserwuj mój Instagram, bo tam wieczorem pojawi się film, jak wykonać taką pracę.
  • wyklejanie szablonu kwiatami. To kolejna propozycja z wykorzystaniem taśmy dwustronnej. Dodatkowo potrzebujesz nożyczki i kwiaty, np rumianki, mlecze i inne łąkowe kwiaty. Na szablon przyklejamy kilka kawałków taśmy dwustronnej, a na nią zerwane kwiaty. Szablon wcześniej można też pokolorować, tak żeby mama miała kwiaty we włosach, chyba że wolimy wersję tylko z kwiatami.
  • kolejna wersja to malowanie kwiatami zamoczonymi w farbie. Na paletkę wylewamy kilka kolorów. Dzieci moczą np mlecze w farbie i odciskają je na stronie.
  • Ostatnia propozycja to malowanie na soli. Szablon serca z napisem Mama i Tata, należy posmarować klejem typu Magic i posypać solą. Kolejno, jej nadmiar zdmuchujemy  i malujemy pędzelkiem zamoczonym w farbie. Dajemy do wyschnięcia i proste serduszko gotowe!

https://www.instagram.com/p/CdQ82kTA3oX/

Dzień Mamy w przedszkolu

Jeśli szukasz inspiracji na zajęcia z języka angielskiego okazji Dnia Mamy to zapraszam tutaj . Wskakuj tu i pobierz szablony. Koniecznie daj znać, który podoba Ci się najbardziej. Nie zapomnij oznaczyć mnie na Instagramie, gdy stworzysz coś przy użyciu szablonów.