Dzień postaci z bajek – propozycje zajęć

2 listopada, 2020

Dzień postaci z bajek to święto, które myślę że bardzo spodoba się każdemu z przedszkolaków. Wszystko co odbiega od standardowych tematów i czego dzieci się nie spodziewają jest dla nich ogromną frajdą. Z tego wpisu dowiesz się:

  • jakie są moje propozycje na zajęcia z okazji dnia postaci z bajek
  • no i oczywiście nie zabraknie prezentów dla Was
Dzień postaci z bajek

Dzień postaci z bajek – przykładowe zajęcia

Ostatnio były zajęcia o myciu rąk, a teraz pora na coś mniej realnego. Myślę, że zarówno dzieci, jak i my dorośli, mamy swoje ulubione bajki. Właśnie od tego pytania warto rozpocząć zajęcia, żeby dzieci mogły się swobodnie wypowiedzieć. Powiedzieć tytuł ulubionej bajki, postaci i za co ją lubią.

Co jeszcze ciekawego można zrobić?

  • MEMORY to taki hit wśród dzieci, przynajmniej tych, które ja uczę, że specjalnie stworzyłam bajkowe memory. Na początku proponuję zapytać dzieci o tytuły bajek, z których są postaci, no a potem już standardowo.
  • QUIZ w osobnym pliku, który będziecie mogli pobrać za darmo przygotowałam quiz. Zawiera aż 25 pytań, bo tyle może liczyć grupa przedszkolna, a zależało mi na tym, aby każde dziecko mogło wziąć w nim udział.
  • KALAMBURY – to świetna alternatywa do quizu dla starszych dzieci
  • PUZZLE – możesz przygotować puzzle dla każdego dziecka, co jest dosyć czasochłonne, lub… No właśnie uważam, że zdecydowanie lepiej jest wprowadzić element rywalizacji i podzielić przedszkolaków na 4 grupy. Każdy dostaje inny obrazek do ułożenia. Wygrywa ta drużyna, która ułoży puzzle najszybciej i poda tytuł bajki, z której pochodzą.
  • PRACA PLASTYCZNA zawsze jest świetnym pomysłem i można zrobić najprostszą na świecie, czyli poprosić dzieci, aby każde narysowało ulubioną postać z bajki.
Bajka

Dajcie znać w komentarzu, jak podobają Wam się moje propozycje, pomoce. A jeśli chcecie nauczyć się tworzyć napisy, to wpadnijcie na Facebooka, i daj znać czy jesteś zainteresowana takim tutorialem.

P.S materiały znajdziesz w moim folderze na dysku Google, do pobrania tutaj.

A jeśli chcecie mieć jeszcze więcej inspiracji i pomocy do zajęć, to koniecznie sprawdźcie najnowszy pakiet.

2 Komentarze

Zostaw komentarz