Body parts – angielski w przedszkolu. Sprawdź moje propozycje

31 października, 2020
Body parts

Body parts – angielski w przedszkolu to moja kolejna propozycja przeprowadzenia zajęć z części ciała. Dzisiaj chcę pokazać Wam, jakie są moje propozycje przeprowadzenia zajęć w grupie mieszanej 3-6 latków. No i nie zabraknie oczywiście prezentu dla Was. Jeśli śledzicie mój profil na Instagramie lub Facebooku to wiecie, że w tym roku mam aż 7 grup przedszkolnych, które uczę języka angielskiego. Nie pracuję na gotowym programie, tylko stworzyłam swój własny, który z roku na rok ulepszam. Są jednak stałe elementy, które świetnie sprawdzają się w nauce języka. Są to:

  • Przywitanie
  • Rozgrzewka
  • Wprowadzenie nowego tematu
  • Utrwalenie
  • Pożegnanie

No i nie może zabraknąć elementów zaskoczenia, muzyki, tańców. Wszystkie te elementy składają się na udane zajęcia.

Flashcards

Body parts – angielski w przedszkolu

Części ciała to bardzo przyjemny temat do nauki. Bez wątpienia mniej kontrowersyjny niż dzisiejszy Halloween. Nie będzie to typowy scenariusz zajęć, tylko chcę Cię zainspirować, naprowadzić na zabawy, piosenki, które u mnie dobrze się sprawdzają. A są to, m.in:

  1. Piosenki – koniecznie Head, shoulders, knees and toes i One little finger
  2. Flashcards do pobrania tutaj. Karty obrazkowe możecie użyć do zabawy What is missing? – Czego brakuje?
  3. Następnie możecie poprosić dzieci: Show me your head… i tak wymieniać części ciała.
  4. U mnie świetnie się sprawdza też – Let’s make a monster. Wycinam elementy z kolorowego papieru, laminuję i mówię dziecku, aby wzięło green ear, itd. Dzięki czemu nie dość, że utrwalam nazwy części ciała, to też kolory. Przedszkolaki bardzo lubią robić potwora, możesz przygotować więcej wariantów, tak aby przy większej grupie, każdy mógł dołożyć swój element.
  5. Można też pomyśleć o pracy plastycznej, jeśli czas na to pozwoli. Dzieci młodsze mogą namalować oczy, uszy, nos na szablonie twarzy. Starszaki te elementy też mogą wyciąć i nakleić.

Propozycje są łatwe do zrealizowania, a co najważniejsze to też sprawdzone 🙂 Daj znać w komentarzu jakie Ty masz sprawdzone zabawy.

1 komentarz

Zostaw komentarz