Skąd czerpać inspiracje do zajęć? Andrzejki napis

29 listopada, 2020

Skąd czerpać inspiracje do zajęć? To pytanie może się nasuwać zarówno młodym nauczycielom, jak i tym bardziej doświadczonym, którzy szukają nowych pomysłów. Z myślą o takich osobach, stworzyłam Kalendarz świąt nietypowych. Jasne, znajdziemy te informacje w Internecie, czy innych kalendarzach nauczyciela, ale zwykle kosztuje to zdecydowanie więcej. O ile wiemy kiedy są Andrzejki, o tyle kto z nas by wiedział, że jest coś takiego jak Dzień kredki? Gdybym nie była nauczycielką przedszkola, nikłe szanse, żebym wiedziała, że takie święto istnieje.

Skąd czerpać inspiracje do zajęć?

Skąd czerpać inspiracje do zajęć?

Na dobrą sprawę odpowiedziałam już wam we wstępie tego wpisu. Postanowiłam również stworzyć do wyboru napis lub girlandę na Andrzejki. Możecie je pobrać zupełnie za darmo tutaj. To link do folderu na dysku Google, gdzie znajdziecie pliki pdf. Siadając do planowania zajęć, oczywiście oprócz tego, co kluczowe do wykonania, zapisane w planach pracy itd. Każde przedszkole ma inne plany pracy. Zawsze staram się znaleźć czas na stworzenie dodatkowych zajęć, które zaskoczą dzieci. Biorę wtedy kalendarz świąt nietypowych i planuję, które dni chcę zrealizować. Jest to o tyle łatwiejsze, że 1 miesiąc mam na 1 stronie. Sama decyduję, czy chcę wydrukować od razu cały rok z góry, czy z miesiąca na miesiąc. Jeśli mogę podpowiedzieć, to u mnie najlepiej sprawdza się opcja nr 2.

Girlanda

Mam wtedy mniejszy bałagan na biurku, skupiam się konkretnie na danym miesiącu, a nie wybiegam za daleko w przyszłość. To stanowi dla mnie bazę do wymyślania pomocy do zajęć, takich jak memory, karty pracy, puzzle i inne. Na początku nie było tak łatwo, ale z pomocą przyszła Canva. Coraz częstsze korzystanie sprawiło, że moje pomoce są coraz lepsze, skąd o tym wiem? Ogromnie miło mi jak czytam wasze opinie w mediach społecznościowych. Zachęcam również do dołączenia do mojej grupy na Fb.

Napis

Podsumowanie

Czerpać inspiracje do zajęć można z blogów takich jak ten, czy kalendarza świąt nietypowych. Tylko do 30.11.20 możecie skorzystać z promocji na Black week i kupić wszystko ze zniżką -25%. Już pierwsze osoby skorzystały, bo za cenę zaledwie 15 zł możecie mieć e-book o tworzeniu ankiet online i kalendarz świąt nietypowych. Moim zdaniem zawsze warto inwestować w swój rozwój, a przyznacie, że cena jest niewielka? 🙂

Dodatkowo zapiszcie sobie, że 9.12.20 o godz 19:00 organizuję darmowy webinar pt: Z jakich narzędzi korzystać nauczając zdalnie w przedszkolu? Skąd czerpać inspiracje do zajęć, które przydadzą się też stacjonarnie?

Liczę na waszą obecność 🙂 Jeśli jesteście na bieżąco, to wiecie, że w listopadzie ponownie miałam nauczanie zdalne w pracy, więc chcę się z wami podzielić moimi przemyśleniami i dać kilka rad, które mogą się przydać, choć oby nie 😉

A Ty skąd czerpiesz inspiracje? Masz jakieś ulubione miejsca w sieci, lub lektury? Podziel się nimi w komentarzu.

1 komentarz

Zostaw komentarz