Pakiet materiałów dla nauczycieli przedszkola za darmo na start

24 sierpnia, 2020
Pakiet pomocy dla nauczycieli
Pakiet materiałów dla nauczycieli

Pakiet materiałów dla nauczycieli przedszkola, to coś co każdemu się przyda przed rozpoczęciem roku (przed)szkolnego. W Internecie można znaleźć mnóstwo darmowych jak i płatnych grafik. Ja dzisiaj chcę się podzielić z wami :

 • napisem, który powita przedszkolaków w przedszkolu
 • listą 5 zasad dla rodziców dzieci, które będą się adaptować
 • znaczkami do szatni, szafek (2 wersje – zwierzęta i zabawki).

Stworzyłam je z myślą o osobach, które będą stawiać pierwsze kroki w zawodzie, jak i tych, które szukają inspiracji. Zapraszam do grupy na Facebooku – tam znajdziecie pozostałe litery napisu, czy inne wersje kolorystyczne rad dla rodziców.

Napis (pozostałe litery na fanpage’u)

Pakiet materiałów dla nauczycieli

A czy Wy wiecie, że materiały stworzyłam w programie Canva, podobnie jak te wcześniejsze? 🙂 Serdecznie polecam ten program. Wiele rzeczy możecie zrobić w darmowej wersji. Jak już się zorientujecie co gdzie szukać, to można wiele ciekawych projektów do pracy wykonać. Ja z większych przedsięwzięć zrobiłam prezentację na rozmowę na nauczyciela kontraktowego. A jeżeli jesteście na etapie rozpoczynania stażu, to wpadnijcie poczytać tutaj.

Wracając do pakietu, to zachęcam do odwiedzenia mojego fanpage’a gdzie są do pobrania w całości 🙂 Na rynku można znaleźć wiele gotowych pomocy, tak jak wspominałam wcześniej. Ja osobiście korzystam z tych z Bliżej Przedszkola. Niestety nie każdy nauczyciel może pozwolić sobie na wykupienie pakietu z pomocami dydaktycznymi.

Pomysł na grupę powstał, żeby pomóc innym osobą. Jednakże należą do niej też początkujący nauczyciele, rodzice dzieci przedszkolnych. Nawet nie wiecie jak bardzo mnie cieszy, że na grupie są też doświadczeni nauczyciele, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Co jeszcze znajdziecie na grupie?

 1. Darmowe materiały do zajęć
 2. Propozycje zajęć/ zabaw
 3. Listę projektów, w których możecie wziąć udział
 4. Miejsce na pochwalenie się swoim pomysłem
 5. Wymienienie się doświadczeniami
Znaczki zwierzęta
Znaczki zabawki

Pakiet pomocy za 12 zł!

A jeśli uznasz, że pomoce, które tutaj dodałam nie są wystarczające, to możesz kupić pakiet 186 stron do druku za 12 zł, cena promocyjna do 17.08. A jeśli się pospieszysz i kupisz pakiet do 14.08.21 to dostaniesz też e-book jesienny o wartości 15 zł zupełnie za darmo!

Są dwie wersje, po 25 znaczków, w każdym pakiecie. Możecie wybrać czy wolicie zwierzęta, czy zabawki, lub wykorzystać wszystkie dla dwóch grup 🙂 Będzie mi miło jeśli dacie mi znać jak podobają wam się grafiki, czy z nich skorzystacie. A jeśli macie jakieś uwagi, to też śmiało piszcie, przyjmę każdą konstruktywną krytykę. Dzielę się z Wami materiałami za darmo, poświęcając czas, więc jeśli możecie to udostępnijcie je dalej, żebym mogła dotrzeć do innych nauczycieli.

Zatem, gdyby były problemy z pobraniem, czy macie pytania, to też zostawcie komentarz poniżej. Dobrego tygodnia!

7 Komentarze

 • Irek

  24 sierpnia, 2020 - 5:44 pm

  Nie chodziłem do przedszkola, a moja córka skończyła edukacje szkolną ponad 20 lat temu. Nie potrafię ocenić jakości i przydatności takich materiałów. Wiem tylko jedno są estetyczne.

 • blogierka

  24 sierpnia, 2020 - 11:18 pm

  Mega fajne pomoce dla nauczycieli 😀

 • Rafał

  24 sierpnia, 2020 - 11:49 pm

  Super że udostępniasz takie materiały dla innych 🙂

 • Promotorka czytelnictwa

  25 sierpnia, 2020 - 7:31 am

  Przydatne zasady, w przedszkolach moich córek też takie były. To wielkie przeżycie dla dziecka, ale i dla rodzica, dobrze, żeby wiedzieli jak się zachować by pomóc swoim pociechom.

 • Beata Redzimska

  25 sierpnia, 2020 - 7:40 am

  Angelika, bardzo fajne materialy, pamietam pierwszy raz moich corek w przedszkolu, nie wykazuj rodzicu zdenerwowania, kiedy chcialo mi sie plakac, kiedy te moje pociechy tak szybko podrosly, a one po prostu chcialy pobyc i pobawic sie z przedszkolnymi kolezankami… Czasami to rodzicom jest najtrudniej zniesc te pierwsze przedszkolne dni.

 • Beata Redzimska

  25 sierpnia, 2020 - 7:57 am

  Zaufanie do pani przedszkolanki jest wazne, ten tzw feeling, lepiej zeby spontanicznie sie pojawil, bo w przeciwnym razie, to wlasnie rodzicom bedzie ciezko psychicznie zniesc rozlake z dzieckiem i dojdzie dodatkowy stres, a dzieci i tak w grupie znajda sobie pokrewna dusze, z ktora beda fajnie spedzac swoj czas. Pozdrawiam cieplutko Beata

 • Anna

  25 sierpnia, 2020 - 8:03 am

  Bardzo przydatne wskazówki i świetne materiały! Często zapominamy, ze nasze zachowanie warunkuje zachowanie i samopoczucie dziecka. Pozdrawiam serdecznie!

Zostaw komentarz