Rozkład tematów z angielskiego

2 lipca, 2023

Rozkład tematów z angielskiego

Rozkład tematów z angielskiego to wpis, z którego poznasz moje propozycje tematów kompleksowych na cały rok (przed)szkolny! Dodatkowo, do kilkunastu tytułów znajdziesz linki. Po ich kliknięciu znajdziecie zarówno propozycje zajęć jak i gotowe pomoce do wykorzystania na zajęciach absolutnie za darmo! 

Nie zabraknie też zestawów płatnych pomocy. Wystarczy tylko wydrukować i korzystać. Zanim jednak przejdziemy do sedna wpisu, chciałam Ci przypomnieć, że na blogu znajdziesz post ze wzorem sprawozdania rocznego. Przeczytasz go tutaj.

Rozkład tematów z angielskiego w przedszkolu

To czego uczysz dzieci w przedszkolu, oczywiście podane jest w Podstawie Programowej. Osobiście nie jestem zwolenniczką pracy w przedszkolu na gotowych zestawach.

Program nauczania opracowałam w oparciu o wspomnianą wcześniej Podstawę Programową, natomiast rozkład tematów kompleksowych zrobiłam sama.

Oczywiście nie wyobrażam sobie nauki danego języka, bez zapoznania dzieci z kulturą danego kraju. Dlatego w tabeli, znajdziecie takie święta jak, m.in Halloween, Dzień Św. Patryka itp. 

Niemniej jednak najważniejsze moim zdaniem są poniższe tematy:

  1. Powitanie i przedstawianie się: Na samym początku naszych lekcji, uczymy dzieci podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku angielskim. Nauka zwrotów takich jak „Hello”, „Good morning”, „What’s your name?”, „My name is…” jest nie tylko przydatna, ale także pomaga dzieciom nawiązywać pierwsze kontaktu i budować pewność siebie w komunikacji.

  2. Kolory i liczby: Poznawanie kolorów i liczb w języku angielskim to kolejny fascynujący temat. Uczymy dzieci rozpoznawać podstawowe kolory i odliczać od 1 do 10. Stosujemy piosenki, zabawy i obrazki, aby uczynić tę naukę jak najbardziej atrakcyjną i interaktywną.

  3. Zwierzęta: Nasze przedszkolaki uwielbiają poznawać różne zwierzęta! Wprowadzamy im nazwy zwierząt w języku angielskim i uczymy ich rozpoznawania odgłosów, jakie te zwierzęta wydają. Zabawy ruchowe i udawanie zwierząt sprawiają, że nauka staje się jeszcze bardziej emocjonująca i angażująca.

  4. Pożywienie i napoje: Nauka słów związanych z pożywieniem i napojami również jest bardzo ważna. Dzieci poznają nazwy podstawowych produktów spożywczych i napojów w języku angielskim. Uczymy ich prostych zwrotów, takich jak „I’m hungry” (jestem głodny), „I like apples” (lubię jabłka), „Can I have some water?” (czy mogę dostać trochę wody?). Aby utrwalić te słowa, przeprowadzamy również zabawy dotyczące przygotowywania posiłków.

  5. Ciało i ubrania: Przez zabawę i ruch, wprowadzamy nazwy części ciała i ubrań w języku angielskim. Uczymy się piosenek, rymowanek i ćwiczeń, które pomagają dzieciom zapamiętać słowa dotyczące ciała i ubrań. Często korzystamy z lalek lub pluszowych zwierzątek, aby dzieci mogły ćwiczyć na nich ubieranie i nazywanie różnych części ciała.

Resztę tematów znajdziesz w obiecanej tabeli. Przy okazji chciałam Cię serdecznie zaprosić do dołączenia do grupy projektowej Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest fun-tastyczny!” , mającego na celu szerzenie idei dwujęzycznego wychowania. W programie mogą wziąć udział zarówno nauczyciele języka angielskiego, jak i przedszkola, klas 1-3 oraz rodzice dzieci! Udział w projekcie jest bezpłatny, będzie tylko dla chętnych możliwość dokupienia pakietu metodycznego lub dokumentacji innowacji. Zapisy do 2 edycji ruszają w połowie lipca!

Rozkład tematów z angielskiego - podsumowanie

Obiecane materiały pobierzesz tutaj.

Zachęcam zapisać się do newslettera, bo dzięki temu będziesz na bieżąco, a dodatkowo dowiesz się o wszystkich ważnych wydarzeniach i zniżkach. Obiecuję nie spamować 🙂

Koniecznie daj znać, czy chcesz więcej takich wpisów lub w czym jeszcze mogłabym Ci pomóc?

Zostaw komentarz