Angielski w szkole – dlaczego warto uczyć się języka angielskiego z książki „Księżycowa Łza z Adynis”

 • Strona główna
 • Blog
 • Edukacja
 • Angielski w szkole – dlaczego warto uczyć się języka angielskiego z książki „Księżycowa Łza z Adynis”
11 czerwca, 2020
Nadszedł dla wielu wyczekiwany czas – długi weekend. Należę do szczęśliwców, którzy piątek po Bożym Ciele mam wolny, więc dzisiaj wyjeżdżamy. Zanim jednak to nastąpi, nie mogłam odpuścić i nie dodać najnowszej recenzji książki od Wydawnictwa Poltext.
 
Czego dowiecie się z tego postu:
 
 • dlaczego tak ważna jest nauka języka angielskiego?
 • Co znajdziecie w książce?
 
Jak ważne jest nauczanie angielskiego w żłobku czy w przedszkolu,
o tym nikomu nie muszę chyba mówić. To świetne wprowadzenie do rozwijania kompetencji językowych w późniejszym czasie. Zanim opowiem czy warto kupić tą książkę, kilka najważniejszych informacji.
 

Autor: Sora Cordonnier

Tytuł: The Moon Tear of Adynis (Księżycowa Łza z Adynis)

Wydawnictwo: Poltext

Okładka: Twarda

Pierwsze co rzuca się w oczy, to przecudna, twarda okładka. Grafika zachęca, żeby zobaczyć do środka. Nawet nie czytając tytułu można się domyśleć jaka będzie treść książki. Pisałam pracę magisterską o dwujęzyczności w żłobku i przedszkolu, pracowałam w dwujęzycznym żłobku, a teraz uczę angielskiego w przedszkolu, więc temat jest mi bardzo bliski. Osobiście polecam uczyć dzieci od najmłodszych lat, jednak nic nie stoi na przeszkodzi, żeby nauczanie języka angielskiego wprowadzić też od szkoły podstawowej.
Co mają zrobić dzieci, rodzice, którzy czują niedosyt tego języka? Polecam wtedy poszukać dodatkowych zajęć. Świetnie się sprawdzą wszelkiego rodzaju czytanki, osłuchanie się z językiem.
 
Dzieci w wieku szkolnym, zwłaszcza  w tych początkowych klasach mogą mieć problem ze zrozumieniem tekstu, który przeczytały w języku angielskim, dlatego świetnie sprawdzą się tu tłumaczenia.
 
Ponadto, książkę mogą czytać osoby dorosłe, aby sprawdzić swoją znajomość rozumienia tekstu. Wystarczy tylko zakryć tłumaczenia w języku polskim i gotowe.
Jeśli chodzi o odbiór książki przez dzieci, to mają tu piękne ilustracje, zachęcające do czytania, pytania sprawdzające rozumienie tekstu (dla starszych roczników), wyjaśnienia  niektórych wyrażeń, gramatykę, ciekawostki, słowniczek, ćwiczenia, wykreślanki, krzyżówki.
 
Na końcu jest klucz  z odpowiedziami, dzięki czemu można sprawdzić, czy dobrze odpowiedzieliśmy na pytania.
 
Księżycowa Łza z Adynis będzie również fantastycznym prezentem dla dzieci, które już samodzielnie czytają, ale nie znają na tyle dobrze języka angielskiego. Spytacie dlaczego? Wystarczy ominąć tekst oryginalny i czytać same tłumaczenia, a jeśli chodzi o samą treść to:
Gdzieś daleko, w głębinach wszechświata, była piękna planeta, bardzo podobna do tej,na której mieszkasz. Planeta nazywała się Adynis. Uznano ją za najwspanialszą planetę w jej układzie słonecznym – pełno było w niej fascynujących roślin i zwierząt, zarówno dużych, jak i małych, a wszystkie żyły w doskonałej harmonii.”
Na plus stanowi też fakt, że do książki umieszczone jest też nagranie audio, więc od razu czytając dziecko słucha, jak powinno wymawiać dany wyraz. Są aż 3 rodzaje nagrań : w wersji dwujęzycznej, angielskiej i polskiej. Każdy tu znajdzie coś dla siebie.
A wasze dzieci czytają po angielsku, macie jakieś ulubione książki do nauki języka angielskiego. Podzielcie się w komentarzu waszą opinią na ten temat, miłego dnia Angela.
 
Za książkę dziękuję Wydawnictwu Poltext 

_____
Jeśli podoba Ci się mój blog, to zapraszam do:

a) polubienia mojego  FACEBOOKa
i/lub
b) zaobserwuj profil na  INSTAGRAMie

12 Komentarze

 • Polenka

  11 czerwca, 2020 - 4:11 pm

  Jeszcze nie czytamy po angielsku. Mój synek ma 2,5 lat i przyzwyczaja się do języka niemieckiego. Mieszkamy w Szwajcarii, od czasu do czasu mały chodzi do grupy zabaw, gdzie mówią po niemiecku. Czasem czytamy niemieckie książeczki 🙂

  • Miye's Imaginations

   12 czerwca, 2020 - 2:55 am

   Dzieci dwujęzyczne mają później łatwiej w życiu, to dla nich świetny start 🙂

  • Angel

   16 czerwca, 2020 - 5:40 pm

   niemiecki to moja zmora, ale super, że synek już może poznać inne języki

 • Monika Torkowska

  11 czerwca, 2020 - 6:38 pm

  Cieszę się, że takich książek na rynku jest coraz więcej. Jednocześnie ubolewam, że kiedy ja byłam dzieckiem to prawdziwa nauka języka zaczęła się tak późno.

  • Angel

   16 czerwca, 2020 - 5:40 pm

   też żałuję, że za moich czasów nie było takich propozycji

 • Books Lover

  11 czerwca, 2020 - 10:03 pm

  Moi po angielsku nie czytają jeszcze, ale jak najbardziej popieram zdanie, że naukę języków trzeba zacząć od jak najmłodszych lat.

  • Angel

   16 czerwca, 2020 - 5:40 pm

   i tu się zgadzamy

 • Miye's Imaginations

  12 czerwca, 2020 - 2:07 am

  Książeczka prezentuje się bardzo interesująco.

  • Angel

   16 czerwca, 2020 - 5:40 pm

   warto zajrzeć do środka

 • Anna z Bilingual kid

  12 czerwca, 2020 - 8:06 am

  My zaczniemy angielski od przyszlego roku. Syn jest dwujezyczny francusko-polski, na razie najbardziej zalezy mi na utrzymaniu polskiego na przyzwoitym poziomie. Ale tytul ksiazki zapisuje :). Pozdrawiam serdecznie!

  • Angel

   16 czerwca, 2020 - 5:41 pm

   francuski nie jest łatwy, podziwiam i również pozdrawiam

 • blogierka

  20 lipca, 2020 - 11:27 pm

  A wiesz, że miałam kiedyś uczyć w przedszkolu właśnie 😀

Zostaw komentarz