Dzień Puzzli w przedszkolu +karnawał

24 stycznia, 2021

Dzień Puzzli w przedszkolu to jedno z wielu świąt, które obchodzimy w styczniu. Oczywiście jeśli macie kalendarz świąt nietypowych, to znajdziecie masę ciekawych świąt. Właśnie kierując się kalendarzem napisałam e-booka z zimowymi pomocami i pomysłami do zajęć. Jeszcze do 31.01 możecie kupić go tylko za 10 zł. Nie trzeba wpisywać kodów.

Znajdziecie w nim moje propozycje na zajęcia z okazji Dnia Puzzli, które wypadają 29.01.22. Dzisiaj dla Was przygotowałam kilka pomocy, które mam nadzieję Wam się przydadzą.

Dzień Puzzli w przedszkolu – pomoce

Oczywiście puzzle można mieć gotowe, ale można je też zrobić samemu, tak jak ja w Canvie, lub np pociąć stare obrazki, a także kolorowanki. Przygotowałam dla Was kilka rodzajów puzzli, m.in:

  • matematyczne
  • sylabowe
  • klasyczne

Nie wiem jak u Was, ale u mnie puzzle wykorzystuję zarówno na zajęciach z edukacji przedszkolnej jak i języka angielskiego. Dzieci bardzo chętnie biorą w nich udział. Jeszcze lepiej gdy same mogą zrobić takie puzzle. Materiały, które znajdziesz na końcu tego wpisu wydrukuj i zalaminuj. A jeśli chodzi o napis Bal karnawałowy, to od Ciebie zależy czy wydrukujesz całą girlandę, czy wybierzesz samo słowo karnawał. I tak będzie pięknie. W materiałach jest też karta pracy, do przeliczania ile jest puzzli w danym kolorze.

Moje propozycje na obchodzi tego święta nietypowego znajdziecie w e-booku, tak jak wspominałam wcześniej, z całą masą gotowych pomocy. Niedługo też pojawi się nowy wpis o samym karnawale, ale to już wkrótce.

Podsumowanie

Święta nietypowe to miły dodatek do codziennych zajęć, gdy mamy trochę wolnego czasu. W przygotowaniu już kolejny e-book, tym razem z propozycjami i pomocami na święta, które wypadają w marcu i kwietniu. Jeśli chcesz być na bieżąco, to zachęcam do dołączenia do mojej grupy na Facebooku, tam są różne posty cykliczne, być może znajdziesz tam coś ciekawego dla siebie. A materiały pobierzesz klikając w ten link.

Podobają Ci się moje materiały? Korzystasz z nich? Daj znać, udostępnij, niech innym też się przydadzą, miłej niedzieli:* P.S tylko do końca dnia 3,.01.22 możesz kupić e-book zimowy za 10 zł, a kurs z Canvy tylko za 90zł

Zostaw komentarz