Dzień tęczy propozycje i materiały dwujęzyczne

2 kwietnia, 2022

Dzień Tęczy propozycje i materiały dwujęzyczne

Dzień Tęczy propozycje i materiały dwujęzyczne przydadzą się zarówno nauczycielom przedszkola jak i języka angielskiego. Na końcu wpisu znajdziecie link do pobrania materiałów. Poza tym nie zabraknie również propozycji prac plastycznych, eksperymentów i interesujących książek. Koniecznie doczytaj do końca i daj znać, czy skorzystasz z moich propozycji.
Dzień Tęczy propozycje i materiały dwujęzyczne

Propozycje zajęć

Nie wiem jak Wam, ale mi Tęcza kojarzy się z kolorami, dlatego jeśli klikniesz w nagłówek, to odeśle Cię do propozycji na zajęcia z języka angielskiego o kolorach. Wiele propozycji jest na tyle uniwersalnych, że bez problemu możesz je wykorzystać również na zajęciach z wychowania przedszkolnego.

Eksperyment

Jeśli chodzi o tęczę z cukierków, to jest bardzo prosta do wykonania i dzieci zawsze są nią zachwycone. Sprawdza się zarówno na zajęciach o pogodzie, jak i o kolorach. Potrzebujesz jedynie cukierków Skittles, białego głębokiego talerza i wody. Efekt wow gwarantowany. A poniżej macie przykładowe zajęcia, które prowadziłam w ramach nauczania zdalnego w temacie „Spring is  here”, może Was zainspirują. A jeśli szukacie korepetycji online dla swojego dziecka, to zachęcam do zapoznania się z ofertą. 

Podsumowanie

Jeśli szukasz jeszcze więcej inspiracji na zajęcia, to zapraszam do mojego sklepu, tam czekają pomoce na różne okazje. Przede wszystkim polecam Ci nowy pakiet pomocy wiosennych, sprawdź tutaj.

W pliku znajdziesz również tęczę, po której pisze się nazwy kolorów po śladzie, następnie należy wyciąć kolorowe paski i przykleić je do chmurki. Obiecany plik pobierzesz natomiast tutaj. 

A jeśli chcesz poznać inne pomysły na wiosenne zajęcia to zapraszam już 18.03.23 o 10:00 na darmowy webinar. Odbędzie się w mojej grupie na Facebooku i Instagramie.

Skorzystasz z moich propozycji, pomocy dydaktycznych? Koniecznie pochwal się nimi na Instagramie lub Facebooku i mnie oznacz, tak abym mogła je zobaczyć.

Zostaw komentarz