Kolory na języku angielskim

28 września, 2021

Kolory na języku angielskim to kolejny post z propozycjami aktywności i darmowymi materiałami. Sprawdzi się nie tylko na zajęciach, ale też w domu, gdy chcecie zachęcić dziecko do nauki języka. Czy Wy też macie ulubione tematy, których uczycie na zajęciach? U mnie bez wątpienia najukochańszym jest ten o kolorach właśnie. Przeczytaj ten post do końca, bo znajdziesz w nim link do darmowych materiałów,

Kolory na języku angielskim – propozycje

Na Instagramie przygotowałam Instakaruzelę z 5 propozycjami, a wśród nich:

  • tęczę na talerzu – fantastyczny „eksperyment” z wykorzystaniem cukierków Skittles. Ja pozwalam dzieciom wybrać kolor, który położą na talerzu i mówią jego nazwę na głos. Trzeba tylko pamiętać, aby talerz był biały, bo nie będzie widać koloru. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Aby dzieci nie zjadły cukierków (a to najtrudniejsze zwłaszcza wśród maluszków) i nie dotknęły talerza, jak już zalejesz go wodą.
  • mieszanie kolorów – najlepiej palcami, dużo zabawy gwarantowane. Pod koniec znajdziesz kartę pracy, która Ci się do tego przyda
  • poszukiwacze kolorów – wymieniasz kolor, a zadaniem dziecka jest znaleźć rzecz w tym kolorze w sali, lub na sobie (ubranie). Dodatkowo możesz powiedzieć (who has yellow t-shirt, stand up and jump)
  • pop it – najlepiej go schować w mystery box’ie, dzieci mają „kliknąć ” wymieniony przez Ciebie kolor
  • Big Book of Colours to książka o kolorach, w której mamy przykłady przedmiotów w danych kolorach. Zadaniem dzieci jest znalezienie podobnych przedmiotów. Koniecznie zachęć dzieci do odpowiedzi na pytanie – What is your favourite colour? Książkę już za parę dni Wam pokaż Wam na swoim fanpage’u. Możecie ją u mnie zamówić za 55 zł, podobnie jak inne propozycje wydawnictwa Usborne.

Co jeszcze można zrobić?

Najprościej i najszybciej to wziąć 2 kawałki ręcznika papierowego (połączonego), na jednej stronie narysować kontur liścia, a na drugiej liścia pokolorowanego). Oczywiście dzieci widzą tylko ten liść z samym konturem. Ręcznik wkładamy do wody i dzieci obserwują jak się zmienia w kolorowy.

Podobnie sytuacja ma się z wędrującą wodą – pomaluj dwa końce ręcznika papierowego na dowolny kolor i końce zamocz w dwóch płytkich talerzach. Dzieci z zaciekawieniem będą obserwować jak kolory się spotkają.

Kolory na języku angielskim

Koniecznie pamiętaj o muzyce

Chyba nikogo nie zdziwi, że najwięcej propozycji pochodzi z Super Simple Songs, tytuły macie na zdjęciu poniżej, a dla maluszków najlepiej się sprawdzi Color Song for Kids. Ostatnio też próbowałam z dziećmi piosenek z Mojej płytoteki, przy okazji pokazując flashcards z kolorami, które w niej były wymienione.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że wymienione propozycje Ci się podobają, koniecznie daj znać w komentarzu, która najbardziej. A jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi tytułami książek po angielsku, postami, to zapisz się do newslettera. A już 2.10 w sklepie pojawi się Autumn pack.

Najważniejsze! Materiały pobierzesz tutaj

1 komentarz

Zostaw komentarz