Sylwester w przedszkolu propozycje zajęć

27 grudnia, 2020

Sylwester w przedszkolu, to temat który jest coraz bliżej nas. Koniec roku zbliża się nieubłaganie. Zadałam pytanie na swoim fanpage’u na Facebooku czy bylibyście zainteresowani propozycjami i odpowiedź była, że TAK! Nie pozostało mi nic innego, jak pokazać, co dla Was przygotowałam. Zaznaczę, że to są moje propozycje, ale może nasuną Ci też inne pomysły. Pomysły na prace plastyczne przetestowałam na mojej córce i jej się podobały 🙂

Prace plastyczne

Pierwsza z propozycji to miasto w Sylwestra. Na niebieskiej lub czarnej kartce dzieci wyklejają plasteliną domki. Potem patyczkami lub wykałaczkami ( w przypadku starszaków), robią w nich okna i drzwi. Następnie rolkę po ręczniku kuchennym przecięłam na 3 części i nacięłam w sposób widoczny na zdjęciu. Dziecko maluje farbami rolkę, a potem odciska na kartce papieru tworząc fajerwerki. Proponuję malowanie a nie maczanie w farbie, bo wtedy nic nam się nie rozmarze.

Potrzebne materiały

 1. Niebieska lub czarna kartka papieru
 2. plastelina
 3. patyczki lub wykałaczki
 4. czerwona, żółta, biała farba
 5. pędzelek
 6. 3 rolki po papierze toaletowym lub 1 po ręczniku
 7. nożyczki

To świetny sposób na rozwój motoryki małej. Kolejna propozycja będzie idealna do foto budki. Wydrukuj moje wcześniejsze elementy foto budki, które znajdziesz tutaj. Do wykonania sylwestrowej czapki potzrebujesz:

 1. koła o średnicy 14 cm, wyciętego z kartki papieru
 2. zszywacza lub kleju
 3. bibuły
 4. nożyczek
 5. farb lub kredek, w zależności od tego jak dzieci mają zdobić czapkę

Wykonanie

Młodszym dzieciom pomóż wyciąć koło, natomiast starsze już sobie z tym zadaniem powinny same poradzić. Natnij je, tak aby dało się uformować z kartki czapkę. Boki dzieci muszą skleić klejem, lub pomóż im je zszyć. Zadaniem dzieci jest udekorowanie czapek wedle uznania, a na górę zrobienie „czubka” z bibuły.

Dla maluszków świetnie nada się też szablon balona, których jest mnóstwo w Internecie.

Podsumowanie – Sylwester w przedszkolu

Przygotowując zajęcia na Nowy Rok, Sylwestra, nie zapomnij też o zabawie, tańcu, które dzieci uwielbiają. Klikając w ten link, masz dostęp do listy dziecięcych przebojów na Youtubie. Świetnie też sprawdzi się mrożenie w jajku po kinder niespodziance życzeń, lub drobnych przedmiotów, a potem wymienianie się z innymi dziećmi. Wtedy przedszkolaki mają super zabawę, bo nie wiedzą co im się trafi. Jak to wygląda? Zobacz na moim Instagramie.

Już dziś zapisując się do mojego newslettera, możesz pobrać darmowy rozdział zimowego e-booka. A jeśli chcesz poznać inne propozycje na kreatywne zajęcia w czasie ferii, to już dziś dołącz do darmowego webinaru. Termin 7 stycznia 2021, godz 19:00. Powiem na nim skąd czerpać inspiracje do zajęć w ferie, jak zaplanować sobie kreatywnie Nowy Rok w przedszkolu.

Jak podobają Ci się moje propozycje? Masz zamiar z nich skorzystać? A może masz inne propozycje, to się też nimi pochwal 🙂

1 komentarz

Zostaw komentarz