serwis streamingowy
Edukacja,  Lifestyle

Bliżej Przedszkola i Moja Płytoteka – sposób na ciekawe zajęcia

Z Bliżej Przedszkola powrót do przedszkola będzie o wiele przyjemniejszy. Wielu rodziców obawia się jak dziecko zareaguje po tak długiej przerwie. Trzeba zaufać nauczycielom, którym bardzo zależy na tym, aby dzieci jak najlepiej czuły się w przedszkolu. Wydawnictwo wyszło na przeciw oczekiwaniom i stworzyło serwis streamingowy. Uatrakcyjni każde zajęcia. Moja Płytoteka jest zarówno dla nauczycieli, ale abonament mogą też wykupić rodzice. Znajdą w nim wiele ciekawych propozycji. We wrześniu minie rok, odkąd jestem nauczycielką przedszkola. Wcześniej pracowałam w żłobku i te prace choć podobne, zasadniczo się różnią. Dzisiaj chcę wam powiedzieć co ułatwia mi pracę zwłaszcza w okresie letnim i z czego będę korzystać pracując w wakacje.

Co zawiera Moja Płytoteka z Bliżej Przedszkola?

Bliżej Przedszkola to wydawnictwo, które jest dobrze znane każdemu nauczycielowi przedszkola. Co miesiąc możecie zamówić prenumeratę czasopisma, kupić konkretne pozycje. Oczywiście można też zaopatrzyć się w nowy kalendarz nauczycielki przedszkola. Dla mnie kalendarz to rzecz obowiązkowa, wręcz święta, ciężko byłoby mi zapamiętać kiedy mam prowadzić jakie zajęcia. Jestem nauczycielką przedszkola i języka angielskiego, wiecie, takie dwa w jednym 🙂 A dzięki serwisowi streamingowemu macie:

 • dostęp do ponad 1600 utworów
 • propozycje zabaw dla dzieci
 • podkłady muzyczne

Jakie propozycje z Mojej Płytoteki z Bliżej Przedszkola polecam?

Z racji na to, że mamy lato, wiadomo iż te zajęcia wyglądają inaczej, niż w pozostałe miesiące w roku. Zwłaszcza teraz w okresie pandemii, jest zupełnie inaczej, ale o tym może napiszę w osobnym poście. Ciężko wybrać tylko jedną pozycję, jednak zdecydowanie będą to Wakacje w przedszkolu. Znajdziecie tu nie tylko piosenki, które spodobają się dzieciom, ale także propozycje zabaw.

Wakacje w przedszkolu, to nie tylko piosenki wpadające w ucho, które polubią dzieci, ale też mnóstwo ciekawych zabaw. Małgorzata Koc jest specjalistką tak uwielbianych przez dzieci zabaw paluszkowych. W pozycji Wakacje w przedszkolu, mamy jej zabawę z pokazywaniem – Kolorowa chusta.

Z racji tego, że sama jestem nauczycielką przedszkola, wiem iż czasem nie jest łatwo zebrać dzieci razem. Co dopiero gdy mamy grupy łączone, świetnie nadają się zabawy orientacyjno – porządkowe, z elementami pokazywanki. Przykładowy fragment Kolorowej chusty:

W kole wszyscy już siedzimy,
chustę wciąż trzymamy,
razem chustę podnosimy,
teraz opuszczamy.
W kole wszyscy już siedzimy,
chustę wciąż trzymamy,
razem chustę podnosimy,
teraz opuszczamy.

Czyż to nie prosta, wpadająca w ucho zabawa?

Bliżej przedszkola serwis streamingowy nowość
<Bliżej przedszkola serwis>

Ile kosztuje abonament do Mojej płytoteki?

Kiedy już wiemy, co mniej więcej znajduje się w serwisie, myślę że sporo z was chce poznać cenę. Do wyboru macie kilka opcji:

 • 1 miesiąc – 35 zł
 • 3 miesiące – 90 zł
 • 6 miesięcy – 150 zł
 • 12 miesięcy – 240 zł

Jak widzicie, ceny są bardzo atrakcyjne, nawet wybierając abonament miesięczny, wyjdzie was to zdecydowanie mniej niż,np rachunek za telefon. Jeśli nie jesteście przekonani, czy serwis jest dla was,to polecam wybrać opcję pierwszą. Jednak jeśli już znacie bliżej produkty wydawnictwa i jesteście z nich zadowoleni, to śmiało polecam pakiet na rok. To w przeliczeniu na miesiąc zaledwie 20 zł! Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że cena jest bardzo atrakcyjna zważywszy na bogactwo materiałów, które tam znajdziecie.

Czy warto wykupić dostęp do Mojej Płytoteki?

Odpowiedź dla mnie jest prosta, oczywiście że tak! Zaczynają swoją pracę zawodową zainwestowałam w produkty Bliżej Przedszkola. To była bardzo słuszna decyzja, zważywszy na to, że nie miałam za wielkiego doświadczenia. Nie wyobrażałam sobie rozpoczęcia roku (przed)szkolnego bez kalendarza nauczycielki, o którym pisałam w innym poście. Strzałem w 10 okazały się płyty Tuptaj maluszku, średniaku, starszaku. Pan Miłosz jest bardzo lubiany przez dzieci. Nic dziwnego, tworzy piosenki uwielbiane przez dzieci. Wiele z nich znajdziecie właśnie w serwisie.

Dzięki wykupionemu abonamentowi macie stały dostęp do materiałów. A teraz odpowiedzmy na pytanie:

 1. Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć płytki na zajęcia?
 2. Ile razy płytka z piosenkami się zgubiła, lub zniszczyła?
 3. Czy masz problem z właściwym przechowywaniem płyt? Słowem – nie wiesz gdzie, która jest?
 4. Czy chcesz mieć zawsze dostęp do nowości, bez wydawania dużych pieniędzy?

Jeśli choć raz odpowiedziałeś TAK to znak, że Moja płytoteka jest serwisem właśnie dla Ciebie! Współczesna edukacja musi podążać z duchem czasu. Ostatnim przykładem było nauczanie zdalne. Każdy nauczyciel chcąc nie chcąc musiał przekonać się do korzystania z Internetu, niestandardowych metod nauczania. Myślę, że śmiało mogę stwierdzić, iż wtedy większość z was wspomagała się materiałami z Bliżej Przedszkola. Ja też do takich osób należę. Niejednokrotnie znajdowałam ciekawe pomysły na zajęcia zdalne właśnie w czasopiśmie czy różnego rodzaju książkach. Pobierałam też darmowe materiały ze strony, które były dla mnie ogromną inspiracją. Tutaj wykupując raz abonament, masz stały dostęp do treści, które ułatwią pracę każdemu nauczycielowi.

Podsumowanie

Na początku wpisu wspominałam wam, że Moja płytoteka to nie tylko serwis stworzony dla nauczycieli przedszkola. Tutaj dobrze odnajdą się też rodzice przedszkolaków, którym zależy na kreatywnym spędzaniu czasu. Sama jestem mamą dziecka żłobkowego i 7 latki, więc wiem z doświadczenia, jak niełatwo jest zaciekawić dziecko. Sprawić, żeby uczyło się przez zabawę. Dziecko trzeba stale zaskakiwać, bo ono jest chłonne wiedzy, otaczającego go świata. No i rzecz dla mnie oczywista, dzieci uwielbiają piosenki, zabawy ruchowe, a najlepiej połączenie jednego z drugim. Jesteś rodzicem i pewnie myślisz sobie: “Nie mam wykształcenia pedagogicznego, nie będę potrafił zorganizować zabawy dziecku”. Nic bardziej mylnego.

W serwisie jest tyle piosenek, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Być może twoje dziecko na okres wakacji zostaje z Tobą w domu, tym bardziej trzeba stworzyć mu warunki zbliżone do tych przedszkolnych. Idealnie do tego nadają się piosenki z Mojej płytoteki.

Słyszeliście już o serwisie streamingowym? Macie swoje ulubione płyty z Bliżej przedszkola? A może jeszcze nie słyszeliście o Mojej płytotece? Jeśli nie, to kliknijcie w obrazek poniżej, tam znajdziecie więcej informacji. Miłego dnia, Angela.

Moja płytoteka

Newsletter

26 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *