Pomoce do zajęć na dzień jeża i

7 listopada, 2020

Pomoce do zajęć na dzień jeża mogą się Wam przydać, bo te święta już po niedzieli. Wiecie jak lubię dzielić się z Wami moją pasją do tworzenia pomocy dydaktycznych, które tworzę w Canvie. Dzisiaj pora na kilka moich propozycji na Dzień jeża, który już 10 listopada.

Pomoce do zajęć – po co je tworzę?

Dzięki współpracy z Bliżej Przedszkola, mam dostęp do masy wspaniałych materiałów, po co więc tworzę coś swojego? Odpowiedzi jest kilka:

  1. Nie wszyscy mają tak dobrze jak ja, że otrzymują te materiały w zamian za recenzje, dla niektórych może być do spory koszt, a umówmy się, nauczyciele nie zarabiają za wiele. Zwłaszcza Ci na początku swojej kariery zawodowej. Wiem to z autopsji, bo sama jestem dopiero nauczycielem kontraktowym. Dzięki temu, że udostępniam je za darmo, Wy też możecie stworzyć ciekawe zajęcia.
  2. Tworzenie pomocy bardzo mnie uspokaja, wyzwala pokłady kreatywności, a w naszym zawodzie jest ona bardzo ważna.
  3. Wzbogacam swój warsztat pracy, bo rzecz jasna korzystam z materiałów, które udostępniam Wam.
  4. Stale powiększam dzięki nim liczbę czytelników bloga, fanpage na Fb, czy liczbę osób na mojej grupie dla kreatywnych nauczycieli.
  5. Kształcę się, aby lepiej przygotować dla Was kurs z tworzenia pomocy dydaktycznych w Canvie.

To zaledwie kilka powodów, ale nie chcę przynudzać. Przejdźmy do sedna, czyli propozycji na Dzień Jeża. W pliku, który możecie pobrać za darmo z mojego dysku Google, znajdziecie wiersz o Jeżu, napis, wyklejankę z jeżem. Dzieci mogą ją wykleić plasteliną, lub po prostu pokolorować palcami zamoczonymi w farbie. Świetnie to ćwiczy motorykę małą. Co jeszcze można zrobić?

  • piosenki o Jeżu na Youtubie, a wśród nich hit zespołu Fasolki
  • obejrzeć bajkę edukacyjną o Jeżyku (taką do 10 minut, myślę że to nie grzech 🙂
  • poprosić dzieci, żeby zwinęły się w kłębek jak jeż
  • no i oczywiście zrobić pracę plastyczną. W Internecie macie masę inspiracji, ja polecam zrobić jeża z plasteliny, a jako kolce użyć zużyte zapałki, lub makaron rurki pełnoziarnisty 🙂

Napis na 11 listopada, mogłaś pobrać po zakupie jesiennego e-booka. W tym e-booku znajdziesz też materiały na dzień kredki i dzień pluszowego misia.

Materiały pobierzesz tutaj. Koniecznie daj znać w komentarzu poniżej jak Ci się podobają moje pomysły i jakie masz swoje na spędzenie tego dnia?

3 Komentarze

Zostaw komentarz