Dzień pizzy w przedszkolu pomoce do zajęć

7 lutego, 2021

Dzień pizzy w przedszkolu już 9 lutego. Przygotowałam dla Ciebie kilka darmowych materiałów, które pomogą Ci stworzyć ciekawe zajęcia. Zarówno dzieci, jak i dorośli kochają pizzę. Jeśli więc masz czas i możliwości, to zapoznaj dzieci z kilkoma faktami odnośnie tego sławnego dania.

Dzień pizzy w przedszkolu – zajęcia

Przygotowałam kilka materiałów, oczywiście w programie Canva, które mam nadzieję pomogą Ci stworzyć kreatywne zajęcia. Proponuję zacząć od prezentacji, w której znajdziecie:

  • informacje, skąd pochodzi ta słynna potrawa
  • z jakich składników składa się najsłynniejsza pizza świata, czyli Margharita
  • i kilka innych ciekawostek

Prezentacja pozwoli na rozpoczęcie rozmowy swobodnej o tej potrawie. Po niej można przejść do kolejnej aktywności, jaką jest tworzenie swojej własnej pizzy. W pliku, który znajdziesz na moim dysku Google, znajdziesz ilustracje, które trzeba zalaminować i wyciąć. W śród nich, m.in pomidor, pieczarka, ananas itp produkty, które można położyć na ulubionej pizzy.

Macie też szablon pizzy, który można ozdobić takimi elementami, lub po prostu pokolorować. Jednak nie zapomnij o tym, że można połączyć kilka form i np pokolorować większą powierzchnię placka do pizzy. A drobne elementy wykleić plasteliną. Dodatkowo w pliku znajdziecie również kartę z dziurkami, które dzieci mogą wypełnić zamoczonym w farbie palcem. Świetnie to rozwija motorykę małą.

Oprócz prezentacji, znajdziecie również girlandę z napisem Dzień pizzy, a takż kartkę ozdobną na gazetkę przedszkolną.

Podsumowanie

Myślę, że w większości przedszkoli znajdziemy albo zabawkową pizzę, albo elementy, z których dzieci będą mogły ją zbudować. Warto je wykorzystać w trakcie zajęć. Ze względu na covidową rzeczywistość może być ciężko np zrobić ciasto drożdżowe w przedszkolu, ale może tobie się uda. Można wydrukować kilka razy elementy do tworzenia pizzy i poprosić dzieci, aby położyły na niej 2 ananasy, 3 pieczarki itp. A na końcu policzyli ile elementów jest na placku. O tym jak świetne są święta nietypowe możecie poczytać tutaj. Natomiast, jeśli chcecie być na bieżąco z materiałami, które tworzę, to zachęcam do dołączenia do mojej grupy na Facebooku.

P.S sprawdź pakiet pomocy na luty, który teraz w promocji za 10 zł. Materiały na Dzień pizzy pobierz tutaj i koniecznie daj znać jak Ci się podobają.

Zostaw komentarz